logoVulcan1

dbi

KO KATOWICE

Środa, 16 Sierpień 2017

AKTUALNOŚCI


ŻYCZENIA NA WAKACJE

 

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Gimnazjum oraz Rodzicom

składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

 

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrekcja ZSO Nr 7

 

Kuratorium Oświaty w Katowicach - Akcja informacyjno-edukacyjna "Bezpieczna Woda" 

MEN - "Przed wakacjami - co warto wiedzieć?"


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2017/18

   W roku szkolnym 2017/2018 wszyscy uczniowie klas II - III gimnazjum otrzymają podręczniki ze szkoły. Wyjątek stanowi podręcznik do religii, który rodzic (prawny opiekun) zobowiązany jest do zakupu we własnym zakresie.

»WYKAZ PODRĘCZNIKÓW«


WYCIECZKA KLAS I DO WROCŁAWIA

   26 maja 2017 roku uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wyjechali na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Już o godzinie 9.00 wyruszyliśmy z przewodnikiem na zwiedzanie miasta. Trasę rozpoczęliśmy od Ostrowa Tumskiego przez Ostrów Piaskowy, spacerowaliśmy podziwiając Barokowe Ogrody Ossolineum, Plac Solny, rynek. Wiele atrakcji dostarczyły nam wrocławskie krasnale, których w mieście jest ponad 300 i ciągle przybywa. Spacerując należy uważać, aby na któregoś nie nadepnąć. Te niepozorne skrzaty można dostrzec wszędzie , w uliczkach, zaułkach. Kolejnym punktem było wrocławskie zoo i Afrykarium, które jest unikatowym kompleksem na skalę światową. Znajdują się tam rożne ekosystemy związane z środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Podziwialiśmy zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego.Na zakończenie naszej podróży odbył się pokaz fontann. Pełni wrażeń w wesołej atmosferze wróciliśmy do domu i nabraliśmy ochoty na kolejny wyjazd.

EDUKACJA REGIONALNA - PODSUMOWANIE

   Zajęcia z Edukacji Regionalnej prowadzone były przez mgr Magdalenę Piotrowską i mgr Bożenę Chmielarz. Prezentacja publiczna przeprowadzonych działań odbyła się w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu. Nasze Gimnazjum reprezentowały uczennice: Gabriela Golec i Kamila Kusy z klasy II a, Wiktoria Kaleta z klasy III c wraz z opiekunem mgr Bożeną Chmielarz.

   Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Edukacji Zbigniew Byszewski, Asystent Prezydenta Miasta – opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Mateusz Bochenek. Uczniowie otrzymali z rąk Prezydenta Miasta gratulacje, za przeprowadzenie działań szkoły w ramach realizacji Edukacji Regionalnej w naszym gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017.

   Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński zapewnił uczestników, iż działania te będą kontynuowane w przyszłym roku szkolnym.


SUKCESY W KONKURSIE RECYTATORSKIM I POETYCKIM 

   W maju uczennice naszej szkoły – Julia Wącław (kl. III c) i Kamila Kusy (kl. II a) uczestniczyły w Regionalnym Konkursie Recytatorskim dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Mysłowicach w ramach Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Obydwie przepięknie recytowały swoje teksty i zostały docenione przez jury – Kamila została wyróżniona, natomiast Julia zdobyła II miejsce.

  Bardzo ważny sukces uzyskała także Angelika Warzech, uczennica klasy III c, która została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Stanisława Czernika. 

   Uczennice przygotowywały się do konkursów pod czujnym okiem p. Joanny Adamczyk. Gratulujemy sukcesów i talentów artystycznych!


 WYCIECZKA DO KRAKOWA KLAS IIA i IIB

   W maju klasy II a i II b gimnazjum wraz ze swymi wychowawczyniami (p. Joanna Adamczyk i Kamilla Tomaszewska – Stachura) uczestniczyły w bardzo ciekawej wycieczce do Krakowa.

   Nie była to standardowa wycieczka polegająca na zwiedzaniu Rynku i najpopularniejszych zabytków tego miasta. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia i dosłownie dotknięcia eksponatów w Muzeum Inżynierii Miejskiej mieszczącym się w dawnej zajezdni tramwajowej. Gromadzi ono eksponaty związane z rozwojem komunikacji miejskiej, elektrowni, gazownictwa, gospodarki komunalnej oraz zabytki historii techniki.

   Kolejnym etapem wycieczki były Ogrody Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie w bardzo praktyczny sposób, na świeżym powietrzu można było zgłębiać tajniki praw fizyki dotyczących akustyki, grawitacji, siły itp. Po dużej dawce nauki uczniowie udali się do Teatru Bagatela po odrobinę kultury w postaci przedstawienia teatralnego pt: „Szalone nożyczki” reżyserowanego przez Marcina Sławińskiego. Wszystkim bardzo podobała się nieprzewidywalna akcja tej komedii, było mnóstwo śmiechu i zabawy. 

View the embedded image gallery online at:
http://zso7.home.pl/gim6/index.php#sigFreeId139d4c08a0


PODSUMOWANIE WSPÓŁPRACY Z SOSNOWIECKIM HOSPICJUM

im. św. TOMASZA APOSTOŁA

   W lutym i marcu 2017 roku odbyły się konkurs żonkilowy upominek dla chorego. Nasza szkołę reprezentowały prace sześciorga uczniów klasy VIB, za które otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uczniowie szóstych klas szkoły podstawowej i pierwszych klas gimnazjum pod opieką nauczycieli techniki i plastyki wykonywali bibułkowe żonkile, z nich reprezentanci samorządu szkolnego gimnazjum stworzyli bukiety, które przekazaliśmy do hospicjum. Na naszych szkolnych „Polach Nadziei” wiosną zakwitły żonkile symbol naszej pamięci o osobach chorych i cierpiących.

   W miesiącu kwietniu i maju przeprowadziliśmy zbiórkę środków higienicznych, opatrunkowych i leczniczych wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Zebraliśmy 45 pozycji to jest sztuk 277 sztuk artykułów higienicznych.

   W zbiórce największym zaangażowaniem wykazały się klasy: IIIB, IVA, VB, VC, VIA SP oraz IB Gimnazjum. Zebrane środki zostały przekazane do Hospicjum.

   Serdeczne podziękowania dla rodziców uczniów i wychowawców zaangażowanych w zbiórkę składają:

Dyrektor ZSO Nr 7 - Anna Ułanowska, koordynator wolontariatu Hospicjum Sosnowieckiego Hospicjum - Małgorzata Leśniewska oraz opiekun szkolnego wolontariatu - Agnieszka Bąk.

Dziękujemy za dobre serce.

 

View the embedded image gallery online at:
http://zso7.home.pl/gim6/index.php#sigFreeId39c01f3334


II MIEJSCE W INTERDYSCYPLINARNYM KONKURSIE KORCZAKIADA

   W dniu 24.04.2017 roku odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu "Korczakiada" zorganizowanego przez VI Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu. Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Adamczyk, Gabriela Golec, Angelika Warzecha, Wiktoria Rodek. Młodzież wykazała się nie tylko ogromną wiedzą z różnych dziedzin, ale przede wszystkim logicznym myśleniem i refleksem, gdyż pytania były często podchwytliwe. Kapitan drużyny Wojtek walczył do końca. W ostatniej rundzie celnie  "pokonał Pana Profesora". Gratulujemy!

listekTĘCZOWE WARSZTATY - XXV DNI ZIEMI W SOSNOWCU

Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu 15 maja 2017 r.

w godz. 1000 – 1400

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WARSZTATACH

Organizatorzy:

  • Społeczny Komitet Dni Ziemi w Sosnowcu działający przy Uniwersytecie Śląskim, Wydział Nauk o Ziemi.
  • Polskie Towarzystwo Geograficzne.
  • Gimnazjum nr 6 im Jana Kochanowskiego w Sosnowcu.
  •  Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu.

Sponsorem warsztatów jest: Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu oraz Gimnazjum nr 6

      Spotkania twórcze „Tęczowe warsztaty” zaplanowane zostały w ramach Dni Ziemi i są już ósmymi warsztatami osnutymi wokół tematyki związanej z przeszłością, przyszłością oraz przyrodą naszego miasta. Koncepcję niniejszych warsztatów opracowała mgr Dorota Nieznanowska - Gawlik, honorowy członek Społecznego Komitetu Dni Ziemi w Sosnowcu wraz z śp. prof. Marią Z. Pulinową, kierownikiem Zakładu Dydaktyki Geografii Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego i honorowa przewodnicząca Komitetu Dni Ziemi w Sosnowcu. Zaprosiły one do współpracy działających twórczo nauczycieli, współpracujących ze Społecznym Komitetem.

 >>WIĘCEJ<<


ODPŁATNOŚĆ ZA WYŻYWIENIE

Z DNIEM 1 STYCZNIA 2017 r. OPŁATY ZA WYŻYWIENIE BĘDZIE MOŻNA DOKONYWAĆ TYLKO PRZELEWEM.

Zmianie ulegnie również nr konta do wpłat za obiady: ING BANK ŚLĄSKI  06 1050 1142 1000 0090 3110 0515. W tytule przelewu proszę podać: nazwę placówki, imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, za który dokonują Państwo płatności.

W CZERWCU 2017 r. ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY WYNOSI: 14 x 3 zł = 42 zł (do 10.06.2017 r.)

»szczegółowy plan płatności dla poszczególnych uczniów«


DZIAŁALNOŚĆ WOLONTARIACKA NASZYCH UCZNIÓW

   Maja Izdebska, Weronika Kudela, Kinga Warzecha, Kacper Dziedzic, Marcel Segieta, Wiktor Żak brali udział w akcji charytatywnej Fundacji "Dr Clown" i MBP w Sosnowcu, gdzie wykonywali ozdoby świąteczne dla młodych pacjentów Centrum Pediatrii. Ponadto Weronika, Kacper i Marcel uczestniczyli w akcji pt.: "Odkrywaj radość i talenty razem z nami" w ramach konkursu o grant sklepu Tesco.


TERMINY DNI OTWARTYCH W SOSNOWIECKICH SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH

NAZWA SZKOŁY TERMIN DNI OTWARTYCH

Technikum nr 2 Architektoniczno -Budowlane

Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 2

Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 3 Architektoniczno- Budowlane

ul. Braci Mieroszewskich 42, Sosnowiec

24 kwiecień 2017r. (godz. 11.00 – 18.00)

25 maj 2017r. (godz. 11.00 – 18.00)

22 kwiecień 2017r. (godz. 9.00 – 13.00)

Technikum nr 4 Transportowe

ul. Kilińskiego 31, Sosnowiec

6 kwiecień 2017r. (godz. 13.00 - 18.00)

7 kwiecień 2017r. (godz. 13.00-18.00)

 22 kwiecień 2017r. (godz. 9.00-13.00)

Technikum  nr 6 Grafiki, Logistyki
 i Środowiska

ul. Legionów 9, Sosnowiec

21 kwiecień 2017r. (godz. 13.00 - 18.00)

11 maj 2017r. (godz. 13.00 - 18.00)

22 kwiecień 2017r. (godz. 9.00-13.00)

Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatroniczne

Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 7 Samochodowo-Mechatroniczna

ul. Kilińskiego 25, Sosnowiec

30 marca 2017r. (godz. 13.00 - 18.00)

11 maj 2017r. (godz. 13.00 - 18.00)

22 kwietnia 2017r. (godz. 9.00-13.00)

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna

ul. Szymanowskiego 3B, Sosnowiec

6 kwietnia 2017r. (godz. 10.00 -14.00)

7 kwietnia 2017r. (godz. 9.00 -13.00)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁĄCE TERMIN
I LO im. ROZDZIEŃSKIEGO

26 kwietnia 2017-środa, godz. 10- 19

6 maja2017 - sobota, godz. 10- 13

II LO im. PLATER 7 kwietnia 2017- piątek, godz. 16- 18
III LO im PRUSA 26 kwietnia 2017-środa, godz. 10- 18
IV LO im. STASZICA 22 kwietnia 2017 – sobota, godz.
VI LO im. KORCZAKA

7 kwietnia 2017- piątek, od godz. 11.45 lekcje otwarte

8 kwietnia 2017- sobota 10- 13

VII LO im. BACZYŃSKIEGO

27 kwietnia 2017-czwartek, godz.12- 17

28 kwietnia 2017- piątek, godz. 12- 17

ZS Elektronicznych i Informatycznych

7 kwietnia 2017- piątek, godz. 10- 18

8 kwietnia 2017- piątek, godz. 9- 14

 SZCZEGÓŁY DNI OTWARTYCH DO POBRANIA >>TECHNIKUM 5<< >>CKZiU<< >>LO KORCZAK<<


EDUKACJA REGIONALNA W KL. II

27 lutego uczniowie klas drugich wraz z nauczycielami historii wyruszyli na „ ścieżkę” edukacji regionalnej w swoim mieście. Temat wyprawy to:

"Różniący się w wierze", czyli poznajemy zróżnicowany pod względem wyznań obraz społeczności Sosnowca w historycznym ujęciu.

Uczniowie poznali  dzieje małego dworcowego kościółka, ciekawą historię cerkwi prawosławnej, dowiedzieli się w jakich okolicznościach rozpoczęto budowę katedry i czy mniejszość żydowska w Sosnowcu miała swoje miejsca kultu.

W tym dniu zrealizowaliśmy również temat:

Struktura organizacyjna gminy i powiatu miasta Sosnowiec.

 Wizyta w Urzędzie Miejskim  trwała dwie godziny. Pełnomocnik Prezydenta Sosnowca opowiedział uczniom o samorządzie terytorialnym, zaprezentował prace niektórych wydziałów Urzędu Miejskiego. 

Spotkanie z uczniami w UM rozpoczął naczelnik Wydziału Geodezji i Kartografii pokazując uczniom najstarsze plany miasta Sosnowca sporządzone w języku rosyjskim.

 Z uczniami spotkał  się również naczelnik Wydziału  Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego i odpowiadał m.in. na pytanie uczniów: Czy w Sosnowcu są schrony?

Uczniowie poznali prace Urzędu Stanu Cywilnego i Wydziału Spraw Obywatelskich i odwiedzili niektóre ważne sale naszego Urzędu.

View the embedded image gallery online at:
http://zso7.home.pl/gim6/index.php#sigFreeIdbe62a0688d


zawodyIII MIEJSCE NASZYCH DZIEWCZĄT

   W dniu 23.03.2017 r. w Gimnazjum Nr 24 rozegrane zostały finały Mistrzostw Sosnowca w Koszykówce dziewcząt w których nasze wspaniałe dziewczyny zajęły III miejsce. Skład drużyny Gimnazjum Nr 6: Rodek Wiktoria, Dachwitz Weronika, Olszyńska Alicja, Niedziela Gabriela, Znój Aleksandra, Czerniak Karolina, Tarka Klaudia, Hrabia Aleksandra, Dragunowicz Daria, Wójcik Kinga, Wałaszkiewicz Marta, Klich Karolina.

Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!


ala konopkaSUKCES ALICJI KONOPKI
W KONKURSIE RECYTATORSKIM I POEZJI ŚPIEWANEJ
 
Alicja Konopka zdobyła III miejsce w Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej
 
  Konkurs poświęcony był twórczości Jacka Cygana. Ala kolejny raz udowodniła, że ma nie tylko talent recytatorski ale również muzyczny.

MAGIA ŻYWEGO SŁOWA - SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

   W piątek 10 lutego odbył się uroczysty finał XIII edycji Konkursu Recytatorskiego „Magia Żywego Słowa” organizowanego przez sosnowieckie Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 przy współudziale Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach, pod honorowymi patronatami: Teatru Zagłębia w Sosnowcu oraz Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.

   Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie uczestniczyli w przesłuchaniach konkursowych  i jak zawsze nie zawiedli. Wystąpili wspaniale recytując fragmenty poezji i prozy na temat: „Fantasmagoryczne marzenia, senne zjawy i widziadła, uśpione krainy dziecięcej wyobraźni – motywami poetyckiego słowa.”

Wyniki konkursu:

III miejsce – Julia Krawiec klasa Vc SP

Wyróżnienia – Jakub Kukulski kl. I b Gim, Kamila Kusy kl. II a Gim

View the embedded image gallery online at:
http://zso7.home.pl/gim6/index.php#sigFreeIdd86238eb23


ANGELIKA WARZECHA - I MIEJSCE W KONKURSIE MIĘDZYSZKOLNYM

"ZAMKI JURY KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKIEJ"

   Uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w międzyszkolnym konkursie informatyczno-historycznym "Zamki Jury Krakowsko-Częstochowskiej - Będzin, Ojców, Pieskowa Skała" organizowanym w ZSO Nr 1 w Sosnowcu. Uczennica klasy 3c Angelika Warzecha zajęła w nim I miejsce wykonując bardzo ciekawą prezentację i odpowiadając na szereg szczegółowych pytań dotyczących historii zamków. Nie zważając na dużą konkurencję Angelika udowodniła, że w naszej szkole nie brakuje zdolnych i wyjątkowych uczniów.

angelikawarzecha


KONKURS SZKOLNY "ZAWÓD MOICH MARZEŃ"

   W konkursie "Zawód moich marzeń"  wzięli udział uczniowie klas trzecich przygotowując  jedenaście prac – prezentacji multimedialnych dotyczących wymarzonych zawodów. Prace dotyczyły następujących profesji: mechanik samochodowy, stomatolog, dziennikarz, menedżer restauracji, pracownik Mc Donalda, nauczyciel, spawacz, prawnik, adwokat, cukiernik, żołnierz. Wyróżnione prace:

I miejsce: Aleksandra Gałuszewska, Paulina Nawalkowska

II miejsce: Angelika Warzecha, Klaudia Szram

III miejsce:  Maciej Węglarski, Monika  Rodek


godlo

Szanowni Państwo,

   w związku z licznymi zapytaniami z Państwa strony dotyczącymi reformy oświaty, zachęcamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach.

»MEN«

»KURATORIUM OŚWIATY KATOWICE«


"ORLIK ZIMOWY"

      Informujemy, iż od 10 grudnia 2016 r.  zostało uruchomione lodowisko przy ul. Gwiezdnej. Wstęp na lodowisko jest bezpłatny. Korzystający z lodowiska proszeni są o zabieranie ze sobą własnych łyżew.

LODOWISKO DLA MIESZKAŃCÓW JEST CZYNNE:

od poniedziałku do piątku: 1600 - 2100

soboty, niedziele, święta: 1000 - 1500, 1600 - 2100


nakretki"POMAGANIE PRZEZ ODKRĘCANIE"

Serdecznie zachęcamy od udziału w akcji

"Pomaganie przez odkręcanie"

Zbieramy plastikowe nakrętki, dochód ze zbiórki przeznaczony będzie na remont

Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej nr 3 w Sosnowcu

   Opiekunami akcji są: Joanna Adamczyk i Agnieszka Bąk.

 

CEL AKCJI "POMAGANIE PRZEZ ODKRĘCANIE" 


POROZMAWIAJMY O PRAWACH DZIECKA !!!

    22 listopada br. w ZSO nr 7 uroczyście obchodzono Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Była to wspaniała okazja, aby otwarcie rozmawiać o prawach, potrzebach oraz troskach dzieci i młodzieży.

Uroczystości przyświecały słowa Janusza Korczaka – „Widzieć w dziecku człowieka”.

Uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum odwiedzili goście: Pani Anna Lewandowska i Pan Zbigniew Krzemiński  z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Sosnowcu oraz Pan Maciej Osuch - Rzecznik Praw Ucznia i Dziecka w województwie śląskim.

    W trakcie uroczystości uczniowie poznali konwencję praw dziecka, śpiewali piosenki, oglądali fragmenty prezentacji i filmów. Ogłoszone zostały wyniki konkursu literackiego pt.: "Dziecięce listy do świata”, plastycznego pt.: „Prawa dziecka” i konkursu na prezentację multimedialną pt.: „Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka”.  Nagrody książkowe dla laureatów ufundowało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.  Wyróżnionym uczestnikom konkursów wręczono pamiątkowe dyplomy. Po uroczystym apelu młodzież spotkała się z Rzecznikiem Praw Ucznia i przedstawicielami TPD. Podczas dyskusji poruszano wiele ważnych tematów, dotyczących praw dziecka i sposobów ich przestrzegania. Ta listopadowa inicjatywa bez wątpienia była  świętem dzieci i dorosłych. 


ZAPRASZAMY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY DO UDZIAŁU W KONKURSIE
   
   Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie zawodoznawczym organizowanym przez p. A.Bąk i p. B. Chmielarz.
 

FILIP WAWRZYŃCZYK - II MIEJSCE W KONKURSIE ARTYSTYCZNYM
   Uczeń klasy IIIb Filip Wawrzyńczyk zdobył II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Artystycznym. Wygłosił "Monolog znerwicowanego ucznia"  i po raz kolejny swoim występem udowodnił, że scena jest miejscem, gdzie czuje się najlepiej.
Serdecznie gratulujemy!

zakaz


Lokalny Animator Sportu Logo

Projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki "Lokalny Animator Sportu"

- przyjdź, zobacz -

zajęcia bezpłatne, przeznaczne dla różnych grup wiekowych


Mieszkańcy zdecydowali - 53 projekty do realizacji w III edycji Budżetu Obywatelskiego

    Z ponad 130 projektów zgłoszonych przez mieszkańców Sosnowca w III edycji Budżetu Obywatelskiego wybrano 53. W głosowaniu mieszkańcy zadecydowali, że zrealizowanych zostanie 48 projektów: 41 z Lokalnych Stref Konsultacyjnych, 3 ze Strefy Edukacji-Szkolnej oraz 4 ze Strefy Edukacji-Przedszkolnej. Zadania te otrzymały najwięcej głosów i łącznie mieszczą się w puli środków przewidzianych dla projektów z danej kategorii.

Nasz projekt "Miasteczko ruchu drogowego przy ZSO nr 7" oraz

"Remont drogi i chodnika do szkoły i kościoła przy ul. Gwiezdnej"

w drodze głosowania mieszkańców został ZAKWALIFIKOWANY DO REALIZACJI !!!

  

View the embedded image gallery online at:
http://zso7.home.pl/gim6/index.php#sigFreeIdf07c0e2283


Znalezione obrazy dla zapytania wyłącz palenie

   ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA - 17 LISTOPADA 2016

   Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sosnowcu w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Rzucania Palenia - 17 listopada 2016 r. przypominam o nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych mówiącej m. in. o zakazie używania e-papierosów w miejscach publiczny, o zakazie sprzedaży papierosów elektronicznych osobom niepełnoletnim oraz konieczności umieszczania znaku zakazu używania e-papierosów (DZ.U. z 2016 r. poz.1331) - w wersji elektronicznej.

   Zainteresowanych rodziców zachęcamy do rozwiązania "Testu motywacji do zaprzestania palenia"

»TEST DO POBRANIA«


UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - 11 LISTOPADA

   Z lekcji historii pamiętamy, że dzień 11 listopada 1918 roku był ważnym momentem w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. Obchody Dnia Niepodległości w naszej szkole odbyły się 8 listopada br. W trakcie  spotkania rocznicowego uczniowie poznali dokumenty, filmy, pieśni z tamtych, przełomowych dla Polaków czasów.

   To, co charakteryzuje każdego człowieka to jego indywidualny genotyp, nas Polaków łączy i wyróżnia ten jeden szczególny gen – GEN WOLNOŚCI. Dzięki niemu udało się nam przetrwać nawet najbardziej niekorzystne warunki historyczne.

Upowszechnieniu przeszłości Naszej Małej Ojczyzny służy „Trójkąt Trzech Cesarzy”. To miejsce położone u zbiegu Białej Przemszy i Czarnej Przemszy, gdzie po Kongresie Wiedeńskim w 1815 r. przez blisko 100 lat stykały się granice państw zaborczych: Austrii-Jęzor-obecnie  Sosnowiec, Rosji Niwka-obecnie Sosnowiec i Niemiec-Mysłowice.

Nasza mała Ojczyzna - Sosnowiec była w zaborze rosyjskim.

   Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu. Współczesny patriotyzm nie wymaga od nas poświęceń, walki, oddawania za Ojczyznę swoich młodych lat czy nawet życia. Nasz współczesny patriotyzm prosi  o pamięć i szacunek dla tych, którzy nam tę Polskę wywalczyli i podarowali. Dostaliśmy gen wolności od naszych poprzedników, którzy walczyli o wolność Polski i teraz my jesteśmy wolni. Doceńmy to.

View the embedded image gallery online at:
http://zso7.home.pl/gim6/index.php#sigFreeIdfb1b2fa29d


AKCJA PROFILAKTYKI, HIGIENY JAMY USTNEJ I LAKIEROWANIA

zeby 

NZOZ Nasza Przychodnia przy ul. Kisielewskiego 2 w Sosnowcu ogłasza bezpłatną akcję dotyczącą profilaktyki oraz higieny jamy ustnej.

W ramach akcji przychodnia przeprowadza bezpłatne lakierowanie i przeglądy uzębienia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

   


AKCJA "POLA NADZIEI"

  Rozpoczęliśmy współpracę z Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu. W dniu 25 października uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zasadzili cebulki żonkili na placu przed naszą szkołą, wokół świerka srebrzystego. Uczniowie wybrali imię dla swojego żonkila i wykonali własnoręcznie tabliczki. Szczególne podziękowania należą się czterem wolontariuszom z klasy IIIb Gimnazjum,  którzy użyźnili glebę do sadzenia cebulek. Podziękowania należą się również nauczycielom, którzy przyczynili się do powodzenia akcji - zakupili ziemię, przynieśli własne narzędzia ogrodnicze.

   Mamy nadzieję, że po zimie zakwitnie na naszych szkolnych "polach nadziei" bardzo dużo żonkili, które sprzedamy rodzicom na kwietniowych i majowych zebraniach. Zebrane przez nas fundusze przyczynią się do budowy nowego budynku hospicjum  w Klimontowie, przy ulicy Hubala Dobrzańskiego.

 

View the embedded image gallery online at:
http://zso7.home.pl/gim6/index.php#sigFreeIde6cbea65b8


julka

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Uczniowie

Szkoły Podstawowej nr 40 w Sosnowcu

składają serdeczne podziękowania dla uczniów: Weroniki Kudeli, Marcela Segiety i Kacpra Dziedzica

za wsparcie akcji charytatywnej „Gramy dla Julki”.

Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy, 

za bezinteresowną chęć do czynienia dobra, za pomoc i życzliwość

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !


WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIEŻOWEJ SŁUŻBY RUCHU DROGOWEGO

ROZSTRZYGNIĘTE

11W dniu 21 października 2016 r. odbyły się II Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego. Do finału mistrzostw zakwalifikowało się osiem drużyn z Sosnowca, Rudy Śląskiej, Wojkowic, Gliwic i Jaworzna. Rywalizacja była bardzo zacięta, drużyny mocna ze sobą konkurowały oczywiście z zachowaniem zasady fair play. Uczestnicy wykazali się dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego, świetnie pokonali tor przeszkód. Wytypowana osoba przez drużynę miała możliwość wykazania się umiejętnościami kierowania ruchem, kierowania pojazdem z zamontowanymi trolejami oraz kierowaniem pojazdem z talerzem Stewarta. Ostatnią konkurencją jaką przewidziano dla uczestników była I pomoc przedmedyczna oraz pomiar czasu reakcji. Ostatecznie najlepszą drużyną mistrzostw okazała się drużyna z Jaworzna, II miejsce zajęła drużyna z Wojkowic, III miejsce z Sosnowca.

Dzięki hojności sponsorów wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody, były to: aparaty fotograficzne, tablety, słuchawki bezprzewodowe, samochodowe zestawy głośnomówiące, power banki, plecaki, śpiwory. Rozdane zostały również nagrody indywidualne za najwyższy wynik w poszczególnych konkurencjach. 


AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ

    W dniu 13 października odbyła sie w naszej szkole akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej oraz Pasowania na gimnazjalistę.

  Uroczystość rozpoczęła swoim wystąpieniem Pani Dyrektor - mgr Anna Ułanowska, która przypomniała historię KEN, złożyła życzenia oraz wręczyła Nagrody Dyrektora pracownikom administracji i obsługi oraz nauczycielom. Życzenia wszystkim pracownikom szkoły złożyli również przedstawiciele samorządu uczniowskiego. W części artystycznej wystąpiła grupa teatralna "Acting Family". Uczniowie przedstawili humorystyczny spektakl pt. "Moja mama jest nauczycielką". Grupę teatralną przygotowała pani Małgorzata Kukulska.

View the embedded image gallery online at:
http://zso7.home.pl/gim6/index.php#sigFreeId7815f7f3bd


LEKCJA FIZYKI NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM

 

   W dniu 26 września 2016 roku uczniowie klas Ia i Ic uczestniczyli w wykładach oraz warsztatach "Osobliwości świata fizyki" na Uniwersytecie Śląskim. Pierwszy raz pierwszoklasiści  mogli zobaczyć, że to co dzieje się we wszechświecie nie jest magią ale fizyką. Zgodnie z wiedza współczesną dowiedzieli się, że wszechświat zbudowany jest z cząstek elementarnych i próżni, że istnieją oddziaływania elektromagnetyczne, grawitacyjne. Poprzez analizę licznych eksperymentów sformułowano zasady zachowania w mechanice. Zajęcia "W równowadze" uświadomiły, że wiele starożytnych budowli, mimo upływu lat, trzęsień ziemi zachwyca swoim pięknem i doskonałością konstrukcji. Uczniowie poznali podstawowe zasady projektowania. Mieli okazję sami budować mosty i po nich przechodzić.

View the embedded image gallery online at:
http://zso7.home.pl/gim6/index.php#sigFreeIde79baaf093


"SPOTKANIA Z NAUKĄ" - UNIWERSYTECKA LEKCJA UCZNIÓW KL.IB

   19 września 2016 r. uczniowie klasy Ib odwiedzili Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wzięli oni udział w "Spotkaniach z nauką" złożonych z trzech modułów:

- skaczą, latają, pełzają...

- anatomia inaczej,

- fizjologia w praktyce.

Zajęcia prowadzone były w formie pokazu z aktywnym udziałem uczestników zajęć.

View the embedded image gallery online at:
http://zso7.home.pl/gim6/index.php#sigFreeIdc556149757


BEZPŁATNE BADANIA STOMATOLOGICZNE !!!

Zapraszamy wszystkie dzieci zamieszkałe w Sosnowcu w wieku od 6 do 12 lat oraz w wieku 15 lat do udziału w Programie profilaktyki próchnicy u dzieci i młodzieży szkolnej realizowanego i finansowanego przez gminę Sosnowiec.


 POMOC MATERIALNA DLA UCZNIÓW - STYPENDIA SZKOLNE

   Od stycznia 2016 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Sosnowcu rozpoczął realizację pomocy materialnej dla uczniów szkół wynikającej z ustawy o systemie oświaty ( Dz.U. z 2004 r. nr 256, poz. 2572 z późn. zm). Jedną z form realizacji pomocy materialnej dla uczniów jest stypendium szkolne – które przyznawane jest uczniom i słuchaczom znajdującym się w trudnej sytuacji materialno - bytowej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie.

STYPENDIA SZKOLNE - DO POBRANIA


gala sport    III MIEJSCE NASZYCH DZIEWCZĄT !!! 

 W dniu 21 czerwca 2016 r. na oficjalnym podsumowaniu roku szkolnego 2015/2016 odebraliśmy puchar i dyplom za zajęcie III miejsca w klasyfikacji generalnej na najbardziej usportowioną szkołę w kategorii dziewcząt.

Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.


GALA  NASI UCZNIOWIE NA GALI MISTRZÓW !!!

   21 czerwca 2016 r. w Sali Koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu odbyła się Gala Mistrzów, podczas której władze miasta nagrodziły uczniów odnoszących sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych oraz w rywalizacji sportowej. Konrad Gałysa i Klaudia Perek uczniowie klasy IIIb  zostali zaproszenie na tę galę za zajęcie I miejsca w wojewódzkim konkursie historycznym pt. "95. Rocznica Bitwy Warszawskiej". Opiekunem uczniów była Magdalena Piotrowska.


  RAPORT Z EWALUACJI ZEWNĘTRZNEJ 

   Zapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji zewnętrznej, która została przeprowadzona w naszej szkole na przełomie lutego i marca bieżącego roku.

>>RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ<<


WIZYTA GOŚCI Z NIEMIEC W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

"Odkrywanie regionów" 

SAM 7035   Nasze gimnazjum gościło grupę uczennic z niemieckiego miasta Eberbach, z rejonu Badenia-Wirtenbergia. Długo oczekiwana wizyta odbyła się w ramach realizacji programu Erasmus+ w podprojekcie „Odkrywanie regionów”.   

   Celem projektu jest poznawanie i promowanie oraz popularyzowanie walorów regionu, w którym mieszkamy.  Takiego zadania podejmują się uczniowie naszej szkoły, francuskiej i niemieckiej. Z uczennicami ze szkoły w Niemczech i ich opiekunką, nauczycielką historii i języka angielskiego poznaliśmy się w podczas dwóch wideokonferencji.

>>WIĘCEJ<<


 SPOTKANIE UCZESTNIKÓW PROJEKTÓW ERASMUS+

   W związku z wizytą w naszej szkole gości ze szkoły niemieckiej i realizacji projektu ERASMUS+  „Odkrywanie regionów”, uczniowie z podprojektów „Romantyzm”, „Słownik obrazkowy” i „ Sytuacje z życia codziennego”, uczestniczyli wspólnie w zajęciach warsztatowych.

   Dotyczyły one historii filmu, w pierwszej części uczniowie obejrzeli krótki film przedstawiający historię kinematografii, w drugiej części spotkania wykonywali samodzielnie proste urządzenie wprawiające obraz w ruch – zootrop i taumatrop. Zabawa była wspaniała, pozwoliła uczniom bliżej się poznać, komunikować się w języku angielskim i poznać krótką historię kinematografii. Zajęcia warsztatowe zostały przygotowane przez p. Joannę Adamczyk i panią Kamillę Tomaszewską – Stachurę.

View the embedded image gallery online at:
http://zso7.home.pl/gim6/index.php#sigFreeId1544ee1518


  ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2016 - POKONAJ CUKRZYCĘ !

   Wraz z rosnącym rozpowszechnieniem cukrzycy, coraz ważniejsze staje się posiadanie wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia. Dlatego WHO podejmuje działania mające na celu promocję wiedzy o cukrzycy w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia - 7 kwietnia 2016 r.

   W bieżacym roku WHO zajęło się CUKRZYCĄ - chorobą przewlekła do której dochodzi, gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub nie jest w stanie skutecznie wykorzystywać własnej insuliny w procesie metabolizmu cukrów pochodzących ze spożywanej żywności.

     Polecamy stronę WHO w Polsce: http://www.who.un.org.pl/aktualnosci.php?news=163&wid=12&wai=&year=&back=/

"Kontroluj cukrzycę - ciesz się życiem": https://www.youtube.com/watch?v=_NsbwhORqZA

cukrzyca                 cukrzyca1


    "PATRIOTYZM W PIOSENCE" - film konkursowy

logo

   Film powstał w ramach konkursu europejskiego "Patriotyzm w piosence" w projekcie Erasmus+. Konkurs zainicjowały: nauczyciel historii, wychowawca klasy IIIb SP oraz nauczyciel muzyki. Jest on przeznaczony dla szkół partnerskich w ramach projektu "Klasa europejska". Celem konkursu jest popularyzacja historii danego kraju, przyswajanie i poznanie jej poprzez zabawę i śpiew. Erasmus + realizowany jest w gimnazjum, a dzieci włączone zostały w jego działania ze względu na talent artystyczny i wielkie zaangażowanie. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania naszych polskich pieśni patriotycznych.

patriotyzm obraz


  WIZYTA W HISZPANII W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

 logo

P2081554   W dniach 6.02.-13.02.2016 odbyła się kolejna zagraniczna wizyta w ramach projektu ERASMUS+ EUROPEAN CLASSROOM  realizowanego w naszej szkole.

   Uczniowie i nauczyciele realizujący podprojekt „The Romantic Age” wyjechali do Alicante w Hiszpanii. Reprezentantkami szkoły zostały Julia Korczyk i Wiktoria Hłond z klasy III b. 

Przygotowano także dwa filmiki będące interpretacją polskich utworów romantycznych.

»WIĘCEJ«

                                                             mickiewicz obrazslowacki obraz


 CHROŃ PRZED GRYPĄ SIEBIE I INNYCH

   Między styczniem a marcem przypada szczyt zachorowań na grypę. W ramach profilaktyki przeciwgrypowej zwracamy się z prośbą o stosowanie się do poniższych wskazówek oraz rozpowszechnianie informacji wśród najbliższych. Jednocześnie pamiętajmy, że grypę często myli się z przeziębieniem. 

   Najczęstsze objawy grypy: nagłe zachorowanie, temperatura ponad 38 °C, kaszel, ból mięśni i/lub głowy, złe samopoczucie, dreszcze, ból w klatce piersiowej, u dzieci występują objawy żołądkowo-jelitowe (głównie nudności i wymioty).

»WIĘCEJ«


Szanowni Rodzice,

    od 1 października 2015 r. będzie można uiszczać opłaty za wyżywnienie dzieci przelewem na konto bankowe. Szczegóły dostępne w zakładce Rodzic. 

»WIĘCEJ«


WIZYTA W HOLANDII W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

 logo

1Holandia   Pierwsza wizyta w ramach projektu ERASMUS+ odbyła się w miejscowości Castricum w Holandii w dniach 22 - 28 marca 2015 r.

   W wyjeździe uczestniczyli: Agata Marczewska, Kinga Wójcik i Jakub Rudzki. Wyjazd był wspaniałą przygodą, do holenderskiej szkoły uczestnicy dojeżdżali na rowerach. Byli zachwyceni wspaniałą infrastrukturą dostosowaną dla rowerów, pięknymi widokami i gościnnością Holendrów. 

   Pobyt został udokumentowany w postaci prezentacji multimedialnej - zapraszamy do obejrzenia »klik«


logo

W LATACH 2014-2017 W NASZEJ SZKOLE RUSZA EUROPEJSKI 

PROGRAM WSPÓŁPRACY SZKÓŁ

"Klasa Europejska" w ZSO nr 7

   Nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu „Klasa Europejska – European Classroom” w ramach programu Erasmus+ wraz z sześcioma innymi szkołami z Anglii, Francji, Niemiec, Holandii, Hiszpanii oraz Rumunii. 

Głównym celem 3-letniego projektu jest wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk pomiędzy kilkudziesięcioma uczniami i nauczycielami z krajów europejskich.

W ramach "Klasy Europejskiej" utworzono następujące grupy projektowe:

Real Life Situations (Sytuacje z życzia codziennego), Romanticism (Romantyzm), Adventure Trip Around Europe  (Odkrywanie Regionów), E-picture Dictionary (Słownik obrazkowy), E-dictionary of Proverbs (Słownik przysłów)


 

Czytaj więcej: Aktualności

szkola bez przemocy

logoVulcan

nauczyciel z klasa

55464.3

Joomla templates by Joomlashine