logoVulcan1

dbi

KO KATOWICE

Poniedziałek, 27 Marzec 2017

Uroczyste zakończnie klas III połączone z podsumowaniem projektu Comenius

" Najpiękniejszy ogród słów europejskich'


29 czerwca 2012 odbyło się w Gimnazjum nr 6 uroczyste zakończenie klas III połączone z podsumowaniem projektu Comenius " Najpiękniejszy ogród słów europejskich ". Po uroczystej akademii zaproszeni goście, władze lokalne, rodzice uczniów i społeczność szkoły zostali zapoznani z prezentacją przedstawiającą 2 lata pracy nad projektem. Oficjalnie na ręce Dyrektora Gimnazjum nr 6 Pani mgr Aleksandry Żbik została złożona wersja papierowa naszego głównego produktu eurosłownika przysłów w 5 kategoriach przyrodniczych.Wszyscy mogli również podziwiać prace plastyczne uczniów wykonane w trakcie 2 lat pracy nad projektem wystawione w formie dekoracji towarzyszącej uroczystości.

 


 

Konkurs Miejski " Przysłowia w formie plastycznej"


Gimnazjum nr 6 w ramach rozpowszechnienia projektu Socrates Comenius " Najpiękniejszy ogród słów europejskich" zorganizowało konkurs miejski " Przysłowia w formie plastycznej". Celem było zapoznanie uczniów ze słownikiem elektronicznym  przysłów stworzonym na potrzeby projektu. Uczniowie przesłali ciekawe prace. I miejsce zajęła Julia Czyżewska z SP nr 10 za ilustrację przysłowia " Nie rzucaj kości między psy", II miejsce Zuzanna Grabowska z SP nr 39 za przysłowie " I na starym krzaku róże kwitną" , a III miejsce przypadło Karolinie Kalinowskiej z SP nr 10 za zilustrowanie przysłowia " Wpaść jak śliwka w kompot". Konkurs cieszył się zainteresowaniem wśród młodzieży, czego dowodem była duża liczba prac. Mamy nadzieję, że nasz słownik będzie spopularyzowany wśród młodzieży i nauczycieli i wykorzystany w nauce języków obcych.

 

 

W dniu 19.06 2012 Gimnazjum nr 6 zorganizowało zajęcia z języka francuskiego " Bonjour le français" dla uczniów SP nr 39.Celem lekcji było zachęcenie uczniów do wyboru języka francuskiego w szkole gimnazjalnej. Zajęcia prowadzone były nowoczesnymi metodami z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach i po lekcji nauczyli się podstawowych zwrotów. Zainteresowali się możliwością dalszej nauki języka francuskiego. Obejrzeli również prezentacje uczniów Gimnazjum nr 6 biorących udział w projekcie Comenius " Najpiękniejszy ogród słów europejskich". Zwrócili szczególnie uwagę na możliwość praktycznego wykorzystania języka przy pracy w projekcie.

 

 

 


 

 

PRZEDSTAWIENIE PROJEKTU COMENIUS

 

„NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓD SŁÓW EUROPEJSKICH„

 

W II NKJO W SOSNOWCU

 

 

 

W dniu 21.06.2012 nauczyciele Gimnazjum nr 6 mgr Dagmara Żaak i mgr Jadwiga Szarkowska-Kubala dokonały prezentacji projektu Comenius przed gronem wykładowców z II NKJO w Sosnowcu. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się produkt finalny projektu, słownik przysłów, który został przedstawiony w formie narzędzia dydaktycznego. Nauczyciele akademiccy wyrazili chęć wykorzystania słownika w tworzeniu scenariuszy lekcji przez studentów w ramach praktyk pedagogicznych.

 

 

 

 


 

 

Artykuł na temat projektu 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

KONKURS NA LOGO PROJEKTU

 

„ NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓD SŁÓW EUROPEJSKICH”

 

 

 

W dniach 28.02.- 11.05.2011 odbył się w naszej szkole konkurs na logo projektu Comenius „ Najpiękniejszy ogród słów europejskich”. Uczniowie zgłosili swoje propozycje w wersji elektronicznej.  Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 11.05.2011 w dniu Święta Jedonści Europy. Wygrał projekt Katarzyny Jakubas z klasy IIId.

 

Prezentacja na temat konkursu do pobrania:

 

>>>klik<<<

 

 


 

ŚWIĘTO JEDNOŚCI EUROPY

26 MAJA 2011

W naszej szkole odbyła się ciekawa impreza zorganizowana przez Klub Europejski w ramach projektu Comenius " Najpiękniejszy ogród słów eurpoejskich" - Święto Jedności Europy"

podczas, której rozegrał się konkurs szkolny dotyczący znajomości krajów partnerskich naszego projektu. Każda klasa miała do zaprezentowania 1 wylosowany przez siebie kraj: specjalnie przygotowane dekoracje w klasach zawierały elementy informacyjne na temat danego kraju. Przygotowano specjały kulinarne i plakaty informacyjne z zakresu gastronomii danego kraju. Uczniowie przedstawiali słynne postaci w formie 10 minutowych wystąpień. Każda klasa przygotowała prezentacje ppt na temat wylosowanego kraju.

 


 

 

 

KONKURS " FRANCUSKI NA WESOŁO"

 

W dniu 24 maja 2011  odbył się w naszym gimnazjum Konkurs " Francuski na wesoło" zorganizowany w ramach  działań lokalnych projektu Comenius " Najpiękniejszy ogród słów europejskich". Celem spotkania  było między innymi zapoznanie uczniów z pracami nad projektem, tworzeniem słownika przysłów w kategoriach przyrody. Konkurs składał się z części plastycznej oraz z części sportowej, którą pomogli przygotować studenci z Uniwersytetu Katolickiego w Lille , którzy przyjechali na staż do Polski, a których mieliśmy okazję gościć w naszej szkole. Uczniowie rywalizowali w grupach , a najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi nagrodami.Spotkanie zakończyło się lekcją języka francuskiego prowadzoną przez Francuzów.

 
 

 

LEKCJA POKAZOWA DLA SP NR 39

 

" ZWIERZĘTA W PRZYSŁOWIACH POLSKICH -

PREZENTACJA PROJEKTU COMENIUS"

W dniu 16 maja 2012 do naszego Gimnazjum przyszli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Sosnowcu pod opieką Pani mgr Barbary Binder, nauczycielki języka francuskiego. Uczniowie wzięli udział w lekcji języka francuskiego, podczas której poznali i utrwalili słownictwo związane ze zwierzętami. Chętnie pracowali na tablicy interaktywnej i wypełniali karty pracy. Część zajęć poświęcona była prezentacji programu Comenius " Najpiękniejszy ogród słów europejskich" realizowanego w naszej szkole. Uczniowie poznali oficjalną stronę projektu, partnerów i zapoznali się z wielojęzycznym słownikiem przysłów w kategoriach przyrodniczych (zwierzęta, kwiaty, drzewa, warzywa i owoce). Chętnie obejrzeli prezentację szkoły partnerskiej z Francji oraz zapoznali się z video na temat walorów turystycznych w tym kraju. Ciekawa inspiracją do dalszej pracy była prezentacja przedstawiająca ilustracje przysłów wykonanych przez uczniów francuskich.

 

 


 

 

W dniu 22 maja 2012 gościliśmy w naszym Gimnazjum studentów z Uniwersytetu w Lille. Francuzi przeprowadzili zajęcia z uczniami klasy Ia i Ib. Uczniowie mieli okazję spotkać prawdziwych native-speakerów po raz pierwszy w życiu. Zajęcia były prowadzone w formie zabawy co pozwoliło przełamać pierwsze onieśmielenie i wziąć aktywny udział w konwersacjach.

 


 

 

szkola bez przemocy

logoVulcan

nauczyciel z klasa

55464.3

Joomla templates by Joomlashine