logoVulcan1

dbi

KO KATOWICE

Sobota, 21 Październik 2017

"Sytuacje z życia codziennego"

logo

Celem projektu jest stworzenie kolekcji krótkich filmów video w języku angielskim przedstawiających sytuacje z życia codziennego takich jak wyjście do restauracji czy zamawianie pokoju  w hotelu.

Uczniowie, podzieleni na międzynarodowe grupy projektowe, będą zaangażowani w proces tworzenia filmów począwszy od pisania scenariuszy, reżyserowania i grania w poszczególnych filmach a kończąc na ich obróbce i publikacji na stronie internetowej.

Podczas realizacji projektu uczestnicy będą kontaktować się między sobą poprzez  e-mail, skype oraz inne komunikatory internetowe.

PAŃSTWA PARTNERSKIE:

• Francja
  • Polska
  • Rumunia

DŁUGOŚĆ TRWANIA PROJEKTU: 2014-2017

ILOŚĆ UCZNIÓW: 6-8 OSÓB

WYJAZDY I WIZYTY UCZNIÓW I NAUCZYCIELI W RAMACH PROJEKTU:

• maj 2015: POLSKA
  • listopad 2016: RUMUNIA
  • marzec 2017: FRANCJA (ZAKOŃCZENIE PROJEKTU)

PRODUKTY KOŃCOWE:

• stworzenie kolekcji krótkich filmów video w języku angielskim przedstawiających sytuacje z życia codziennego,
  • publikacja stworzonej kolekcji na  stronach internetowych oraz w serwisach społecznościach,
  • prezentacje multimedialne i wideokonferencje.

OPIEKUNOWIE PROJEKTÓW:

Monika Maślanka-Kowalczyk

Marta Galewska

NASI UCZNIOWIE NAWIĄZUJĄ WSPÓŁPRACĘ Z KOLEGAMI

Z NIEMIEC, RUMUNII I FRANCJI

Jednym z pierwszych działań podjętych na przełomie października i listopada, realizowanych w ramach europejskiej współpracy było przygotowanie i wysłanie przez naszych uczniów kartek świątecznych do swoich kolegów z Niemiec, Rumunii i Francji. Największa liczba zadań zaplanowanych w ramach projektu przypadać na lata 2015 i 2016.

GRUPA PROJEKTOWA PODCZAS TWÓRCZEJ PRACY -

KARTA BOŻONARODZENIOWA

W dniu 09 grudnia 2014 roku odbyło się spotkanie naszej grupy projektowej. Podekscytowani, w świątecznym nastroju, ochoczo zabraliśmy się do pracy twórczej. W ruch poszły kolorowe kartki, świąteczne naklejki, brokaty i inne ozdoby. Wśród śmiechu i rozmów, przy dźwięku świątecznych piosenek powstają kartki bożonarodzeniowe. Kartki bardzo ważne i wyjątkowe, tworzone z myślą o naszych nowych koleżankach i kolegach z Francji i Rumunii. Starannie wypisujemy życzenia świąteczne w języku angielskim i adresujemy koperty – długie i dziwne nazwy w obcych językach trochę nam się mylą, ale w końcu na biurku leży mały stos równo ułożonych kopert.

Poniżej możecie zobaczyć efekty naszej pracy. Zapraszamy J

UCZNIOWIE Z FRANCJI I RUMUNII Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

W dniach 16-23 maja grupa 12 uczniów oraz 4 nauczycieli z Francji i Rumunii odwiedziła naszą szkołę. Wizyta odbyła się w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Klasa Europejska” z programu Erasmus+.

Celem tygodniowego spotkania uczniów z trzech współpracujących krajów było zdobycie umiejętności wymaganych do samodzielnego stworzenia filmów dydaktycznych, przedstawiających sytuacje z życia codziennego.  Filmy będą prezentowały uczniów w momentach typowych dla osób wyjeżdżających zagranicę i posługujących się językiem angielskim. Materiał filmowy zostanie opublikowany na oficjalnej stronie projektu oraz posłuży jako baza dydaktyczna dla nauczycieli i uczniów z innych krajów europejskich.

Podczas wizyty przeprowadzono szereg warsztatów oraz lekcji otwartych, które miały na celu zintegrować grupę, przybliżyć uczniom wiedzę na temat krajów partnerskich oraz nauczyć współpracy w międzynarodowym gronie. Uczniowie wzięli również udział w profesjonalnych warsztatach filmowo-aktorskich w Krakowie, podczas których zdobyli wiedzę potrzebną do samodzielnego tworzenia scenariuszy, gry aktorskiej oraz nagrywania i montowania materiału filmowego.

W ramach wymiany uczniowie z Francji i Rumunii byli goszczeni przez sosnowieckie rodziny, które zaangażowały się w przybliżanie kultury regionu oraz zwyczajów panujących w polskich domach. Uczniowie w czasie wolnym wraz z goszczącymi rodzinami odwiedzili Pszczynę, Szczyrk oraz Wesołe Miasteczko w Chorzowie. Brali również udział w różnych aktywnościach rekreacyjno-kulturalnych.

szkola bez przemocy

logoVulcan