logoVulcan1

KO KATOWICE

Poniedziałek, 22 Maj 2017

KONKURS BIBLIJNO - POLONISTYCZNY

"Listy do wielkich ludzi"

Pochwalony bądź, mój Panie ze wszystkimi Twymi stworzeniami,
nade wszystko z panem bratem Słońcem,

bo jest on lampą dnia i nim rozświetlasz naszą drogę.”

Św. Franciszek „Pieśń słoneczna”

Uznanie Jezusa Chrystusa jako wzoru do naśladowania, życie skromne w zgodzie z naturą – to nie jedyne przesłania św. Franciszka z Asyżu. W tym roku chcielibyśmy, żebyście zainteresowali się życiem i myślą św. Franciszka.

„Słusznie św. Franciszka z Asyżu wymienia się wśród świętych i wybitnych mężów, którzy uważali przyrodę za przedziwny dar Boży ofiarowany ludziom. On szczególnie przeżywał wszystkie dzieła Stwórcy i jak gdyby z Bożego natchnienia wyśpiewał przepiękny Hymn stworzeń (…)” pisał o Franciszku Jan Paweł II.

Cele konkursu:

- przybliżenie sylwetki św. Franciszka z Asyżu,

- ćwiczenie umiejętności komunikacyjnych, w tym pisania listu

- uwrażliwiania na słowo pisane.

Zasady konkursowe:

1. Konkurs jest skierowany do uczniów klas IV-VI SP i I-III gimnazjum.

2. Konkurs polega na napisaniu listu (może też mieć formę listu poetyckiego) do św. Franciszka z Asyżu, podzieleniu się w nim swoimi radościami, troskami, obserwacjami codzienności i opisu piękna otaczającego nas świata.

3. List napisany pismem ręcznym lub komputerowym nie powinien być krótszy niż 20 linijek kartki formatu A4.

4. Prace konkursowe należy składać w nieprzekraczalnym terminie – 23 maja br. – do pani Haliny Kościk lub Adama Kubika.

5. Prace konkursowe będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów klas IV-VI SP i I-III gimnazjum.

6. Konkurs jest jednoetapowy.

Literatura:  -„Kwiatki świętego Franciszka”,

- Kajetan Ambrożkiewicz OFMCap  „Pisma św. Franciszka i św. Klary z Asyżu”

- Marek Sykuła OFMConv „Testamenty św. Franciszka i św. Klary.”

Serdecznie zapraszamy !!!

szkola bez przemocy