logoVulcan1

Środa, 16 Sierpień 2017

WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIEŻOWEJ SŁUŻBY RUCHU DROGOWEGO

II WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIEŻOWEJ SŁUŻBY RUCHU DROGOWEGO

W dniu 21 października 2016 r. odbyły się II Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego. Do finału mistrzostw zakwalifikowało się osiem drużyn z Sosnowca, Rudy Śląskiej, Wojkowic, Gliwic i Jaworzna. Rywalizacja była bardzo zacięta, drużyny mocna ze sobą konkurowały oczywiście z zachowaniem zasady fair play. Uczestnicy wykazali się dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego, świetnie pokonali tor przeszkód. Wytypowana osoba przez drużynę miała możliwość wykazania się umiejętnościami kierowania ruchem, kierowania pojazdem z zamontowanymi trolejami oraz kierowaniem pojazdem z talerzem Stewarta. Ostatnią konkurencją jaką przewidziano dla uczestników była I pomoc przedmedyczna oraz pomiar czasu reakcji. Ostatecznie najlepszą drużyną mistrzostw okazała się drużyna z Jaworzna, II miejsce zajęła drużyna z Wojkowic, III miejsce z Sosnowca.

Dzięki hojności sponsorów wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody, były to: aparaty fotograficzne, tablety, słuchawki bezprzewodowe, samochodowe zestawy głośnomówiące, power banki, plecaki, śpiwory. Rozdane zostały również nagrody indywidualne za najwyższy wynik w poszczególnych konkurencjach.

W dniu 20 czerwca 2015 r. odbyły się I Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego. Impreza została zorganizowana z inicjatywy podinsp. Włodzimierza Mogiły i asp. Marzeny Szwed z KWP w Katowicach oraz st. asp. Arkadiusza Barana z KMP w Sosnowcu.

Organizatorami mistrzostw byli: Urząd Wojewódzki w Katowicach, UM w Sosnowcu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Miejska Policji w Sosnowcu, Zarząd Okręgowy PZM w Katowicach, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach, WORD w Katowicach oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Sosnowcu.

Gospodarzem imprezy było ZSO nr 7 w Sosnowcu. Dyrektor Szkoły mgr Andrzej Biernacki wraz z inicjatorami uroczyście otworzyli I Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego.

Do udziału w Mistrzostwach zgłosiło się 11 drużyn z województwa śląskiego, które rywalizowały w następujących konkurencjach:

1. Konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
  2. Konkurs jazda sprawnościowa gokartem.
  3. Konkurs sprawdzający praktyczne umiejętności w kierowaniu ruchem drogowym.
  4. Konkurs - jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”.
  5. Konkurs wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
  6. Test sprawnościowy.

Uczniowie ZSO nr 7 wystąpili w roli uczestników ruchu drogowego (wyposażeni w rowery i kaski symulowali ruch uliczny), aby zawodnicy mistrzostw mogli wykazać się umiejętnością kierowania ruchem.

Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy teoretycznej, niezwykłym talentem w kierowaniu ruchem drogowym, skutecznym udzielaniem pierwszej pomocy oraz sprawnością fizyczną.

W trakcie zmagań konkursowych uczestnicy skorzystali z gościnności ZSO nr 7, zajadając się grochówką i kanapkami.

W oczekiwaniu na wyniki konkursu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 46 zaprezentowały program artystyczny. Dopełnieniem występu był pokaz mody przygotowany przez Zespół Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu.

Klasyfikacja generalna przedstawiała się następująco:

I miejsce zajęła drużyna z IV LO z Jaworzna.

II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych z Wojkowic klasa policyjna.

III miejsce zajęła drużyna z Powiatowego Zespołu Szkół z Lędzin.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe oraz puchary.

Prezydent Sosnowca pan Arkadiusz Chęciński ufundował dwa okazałe puchary za zdobycie I miejsca w klasyfikacji generalnej oraz I miejsca w Konkursie wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy, które wręczył pełnomocnik Prezydenta Sosnowca pan Zbigniew Byszewski.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WIDEORELACJI Z MISTRZOSTW:

szkola bez przemocy

logoVulcan