logoVulcan1

TĘCZOWE WARSZTATY

listek

TĘCZOWE WARSZTATY - XXV DNI ZIEMI W SOSNOWCU

Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu 15 maja 2017 r.

w godz. 1000 – 1400

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WARSZTATACH

Organizatorzy:

• Społeczny Komitet Dni Ziemi w Sosnowcu działający przy Uniwersytecie Śląskim, Wydział Nauk o Ziemi.
  • Polskie Towarzystwo Geograficzne.
  • Gimnazjum nr 6 im Jana Kochanowskiego w Sosnowcu.
  •  Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu.

Sponsorem warsztatów jest: Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu oraz Gimnazjum nr 6

Spotkania twórcze „Tęczowe warsztaty” zaplanowane zostały w ramach Dni Ziemi i są już ósmymi warsztatami osnutymi wokół tematyki związanej z przeszłością, przyszłością oraz przyrodą naszego miasta. Koncepcję niniejszych warsztatów opracowała mgr Dorota Nieznanowska - Gawlik, honorowy członek Społecznego Komitetu Dni Ziemi w Sosnowcu wraz z śp. prof. Marią Z. Pulinową, kierownikiem Zakładu Dydaktyki Geografii Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego i honorowa przewodnicząca Komitetu Dni Ziemi w Sosnowcu. Zaprosiły one do współpracy działających twórczo nauczycieli, współpracujących ze Społecznym Komitetem.

REGULAMIN »plik do pobrania«

TĘCZOWE WARSZTATY - MAJ 2017

Spotkania twórcze „Tęczowe warsztaty” zaplanowane zostały w ramach obchodów XXV Dni Ziemi i są już czternastymi warsztatami osnutymi wokół tematyki związanej z przeszłością, przyszłością oraz przyrodą naszego miasta. Koncepcję niniejszych warsztatów opracowała mgr Dorota Nieznanowska - Gawlik, honorowy członek Społecznego Komitetu Dni Ziemi w Sosnowcu wraz z śp. prof. Marią Z. Pulinową, kierownikiem Zakładu Dydaktyki Geografii Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego i honorowa przewodnicząca Komitetu Dni Ziemi w Sosnowcu. Zaprosiły one do współpracy działających twórczo nauczycieli, współpracujących ze Społecznym Komitetem.

W tegorocznej edycji odbyły się następujące warsztaty, prowadzone przez nauczycieli Gimnazjum 6 i innych nauczycieli sosnowieckich szkół:

WARSZTATY PLASTYCZNE „Drzewo jako forma rzeźby w przyrodzie”

WARSZTATY SZTUKI UŻYTKOWEJ  - „Malowanie wełną - pejzaż”

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE - „Przyroda najwdzięczniejszym obiektem poznania”

WARSZTATY TKACKIE „Motyw roślinny ”

WARSZTATY LITERACKIE „Przyroda najwdzięczniejszym obiektem poznania”

WARSZTATY PRZYRODNICZE „Moje miasto jest i było piękne”

WARSZTATY FIZYCZNE „Kosmiczne zajęcia”

WARSZTATY PIERWSZEJ POMOCY „Jak postępować w nagłych wypadkach”

TĘCZOWE WARSZTATY - MAJ 2016

W dniu 24 maja 2016 r. uczniowie Szkół Podstawowych nr 3, 21, 20, 35, 38, 40, 46 oraz Gimnazjum nr 6 i 15 pracowali na zajęciach warsztatowych  w Muzeum  Schoëna w Sosnowcu.

Były to już XIII „Tęczowe Warsztaty"  organizowane w  ramach XXIV Dni Ziemi w Sosnowcu.

Celem warsztatów jest kształtowanie umiejętności i uzdolnień uczniów. W tym roku odbyło się dziewięć rodzajów warsztatów osnutych wokół wiodącego tematu Dni Ziemi „Kształtujemy otoczenie naszej szkoły”: warsztaty wikliniarskie, warsztaty sztuki użytkowej z filcowania, warsztaty fotograficzne, warsztaty literackie, warsztaty przyrodnicze, warsztaty teatralne, warsztaty tkackie, warsztaty plastyczne – rzeźba  oraz warsztaty regionalne.

A oto osiemdziesięcioro uczniów z sosnowieckich szkół podstawowych i gimnazjów na podsumowaniu warsztatów.

TĘCZOWE WARSZTATY - MAJ 2014

19 maja 2014 roku w murach Pałacu Schöena z okazji XXII Dni Ziemi odbyły się XI "Tęczowe warsztaty". Organizatorami są:

• Społeczny Komitet Dni Ziemi działający przy Uniwersytecie Śląskim -  Wydział Nauk o Ziemi,
  • Polskie Towarzystwo Geograficzne, Gimnazjum nr 6 w Sosnowcu oraz Muzeum Miejskie.

Koncepcję warsztatów opracowała mgr Dorota Nieznanowska- Gawlik wraz z prof. Marią Pulinową. Do współpracy zaprosiły twórczo działających nauczycieli.

Tematem tegorocznych warsztatów był tytuł obrazu Paula Gauguina: " Skąd przyszliśmy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy?

Swoją obecnością zaszczycił Nas Dyrektor ZSO nr 7  mgr Andrzej Biernacki, który otworzył tegoroczne warsztaty.

Pracę wykonywano w następujących grupach twórczych: warsztaty plastyczne poprowadziła mgr Dorota Nieznanowska - Gawlik,
fotograficzne mgr Bartosz Gawlik, literackie mgr Joanna Adamczyk i mgr Dorota Ćwiertnia, teatralne mgr Beata Flasza, przyrodnicze mgr Agnieszka Bąk i mgr Małgorzata Paruzel, ekonomiczne mgr Bożena Chmielarz, rzemiosła artystycznego mgr Joanna Krzysztofik i mgr Ewa Moneta.

Z roku na rok warsztaty cieszą się ogromnym zainteresowaniem i należy podkreślić, że XI edycja " Tęczowych warsztatów" odbyła się na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie wykazali się inwencją twórczą, kreatywnością i talentami.

TĘCZOWE WARSZTATY - MAJ 2013

W gościnnych murach Pałacu Schöena po raz dziesiąty odbyły się "Tęczowe Warsztaty" w ramach XXI Dni Ziemi,

których organizatorem jest Społeczny Komitet Obchodów Dni Ziemi pod patronatem prof. Marii Pulinowej.

Pracę zaplanowano w następujących grupach twórczych:

Warsztaty plastyczne
Warsztaty poetyckie
Warsztaty fotograficzne
Warsztaty tkackie
Warsztaty regionalne
Warsztaty sztuki użytkowej - filcowania

Z Gimnazjum nr 6 warsztaty prowadziły:

Bożena Chmielarz, Dorota Ćwiertnia, Agnieszka Bąk, Małgorzata Paruzel, Tatiana Stacherska

Zainteresowani tą formą pracy wykazali się ogromnym potencjałem twórczym i wrażliwością.

Udział w warsztatach to znakomita zabawa i nauka.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w przyszłym roku !!!

szkola bez przemocy

logoVulcan