logoVulcan1

dbi

KO KATOWICE

Środa, 24 Styczeń 2018

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA

W RUCHU DROGOWYM

   Nasza szkoła od wielu lat jest organizatorem wspólnie z Komendą Miejską Policji w Sosnowcu eliminacji powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje powiatowe odbywają się w budynku naszej szkoły.

   Od 2014 roku jesteśmy organizatorami eliminacje rejonowych Turnieju BwRD wspólnie z Komendą Miejską Policji w Sosnowcu oraz Komendą Powiatową Policji w Zawierciu. Eliminacje rejonowe odbywają się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Katowicach.


 ELIMINACJE POWIATOWE 2016

   W dniu 6 maja 2016 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje powiatowe TBwRD. Eliminacje odbyły się w dwóch kategoriach szkoły podstawowe i gimnazjalne. Rywalizacja była zacięta, uczniowie wykazali się dużą wiedzą teoretyczną na temat przepisów ruchu drogowego, pokonali rowerowy tor przeszkód oraz udzielali I pomocy przedmedycznej. Wyniki klasyfikacji końcowej przedstawiają się następująco:

SZKOŁY PODSTAWOWE:                                                              GIMNAZJA:

I MIEJSCE - drużyna z SP 9                                                           I MIEJSCE - drużyna z GIM 27

II MIEJSCE - drużyna z SP 46                                                       II MIEJSCE - drużyna z GIM 6

III MIEJSCE - drużyna z SP 33                                                      III MIEJSCE - drużyna z GIM 9

   Konkurs został przygotowany przez st. asp. Arkadiusza Barana z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu

   oraz ZSO nr 7 - mgr Ewelinę Boroń oraz mgr Tomasza Łyczka.


ELIMINACJE POWIATOWE 2015

   W dniu 28 kwietnia 2015 r. odbyły się eliminacje powiatowe TBwRD. W eliminacjach wzięły udział drużyny ze szkoły podstawowej i drużyny z gimnazjum. Uczniowie rywalizowali w natępujących konkurencjach: rozwiązywali test z wiedzy ogólnej, test składający się ze skrzyżowań drogowych, mieli możliwość wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokonywali rowerowy tor przeszkód.

   Rywalizacja była zacięta i wyrównana, do kolejnych eliminacji zakwalifikowały się dwie drużyny: jedna ze szkoły podstawowej i jedna z gimnazjum,czyli te które uzyskały największą liczbę punktów z poszczególnych konkurencji. Zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez ARCELORMITTAL POLAND w Dąbrowie Górniczej oraz Halę MAKRO z Sosnowca.

   Dzięki sponsorom każdy uczestnik eliminacji wyszedł z turnieju z upominkiem, za co serdecznie dziękujemy !!!

 

 

szkola bez przemocy

logoVulcan

nauczyciel z klasa

55464.3

Joomla templates by Joomlashine