* orlik
- Rada Rodziców
 * warunki

Dzień bezpiecznego internetu

W piątek 22 kwietnia spotkaliśmy się na obchodach kolejnej ważnej narodowej rocznicy, rocznicy powstania naszego państwa.
Rok 966 dał początek naszej chrześcijańskiej historii.

Poznaliśmy dwie najważniejsze osoby w historii państwa polskiego, w X wieku: To Mieszko I i jego żona Dobrawa, czeska księżniczka. Ślub Mieszka I z Dobrawą, córką księcia czeskiego Bolesława I Srogiego, otworzył drogę do przyjęcia chrztu przez polskiego księcia i rozpoczęcia chrystianizacji naszego państwa.

Uczniowie obejrzeli fragmenty filmów historycznych o początkach dynastii Piastów i teledyski promujące obchody 1050 rocznicy chrztu Polski. Tę ważną rocznicę uświetniły występy uczniów szkoły podstawowej z klasy III b pod kierunkiem i czujnym okiem pani Barbary Siwek.

Był to bardzo uroczysty apel. Przypomnieliśmy sobie najstarszy polski hymn, pieśń religijną "Bogurodzicę", wzruszającą pieśń "Bożę coś Polskę" i oczywiście odśpiewaliśmy polski hymn, podkreślając tym samym rangę tej rocznicy.

Nasze państwo trwa 1050 lat. My Polacy mamy swoją bogatą tradycje, piękne zwyczaje, szlachetny język i kulturę. Charakteryzuje nas bohaterstwo, odwaga i dążenie do zachowania wolności. Mieszko I byłby dumny z ciągłości państwa, które stworzył.

Organizatorzy: klasy IVa i IIIb SP pod kierunkiem Magdaleny Piotrowskiej i Barbary Siwek.