* orlik
- Rada Rodziców
 * warunki

Dzień bezpiecznego internetu

11 lutego 2016r. uczniowie klasy IIa i IId odwiedzili Urząd Wojewódzki w Katowicach. Dzieci poznały historię gmachu a także rolę, jaką budynek pełni obecnie. Uczniowie obejrzeli Westybul, zwiedzili Salę Sejmową, Skarbiec, schron i tunel ewakuacyjny. Poznali też zasadę działania windy paciorkowej.

Jednak głównym celem wycieczki był:

EUROPEJSKI DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112.

Z tej okazji uczniowie gościli w Wydziale Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Tam obejrzeli prezentację o tym: kto, kiedy i jak może korzystać z nr 112. W czasie spotkania z policjantami dowiedzieli się, jak postępować w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach. Odwiedzili także punkt, w którym przyjmowane są zgłoszenia o różnego rodzaju wypadkach. Poznali procedury towarzyszące każdemu zgłoszeniu i mogli wcielić się w rolę dyżurnego odbierającego telefony. Kolejne spotkanie było ze strażakiem, który mówił o zadaniach straży i zaprezentował sprzęt wykorzystywany w czasie akcji. Na zajęciach z pierwszej pomocy dzieci spotkały się z ratownikami medycznymi. Panowie opowiedzieli o swojej pracy i o tym, jak postępować w czasie udzielania pierwszej pomocy. Dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem ćwiczyły sztuczne oddychanie. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki dostał torbę pełną niespodzianek.

Składamy szczególne podziękowania
Pani Dorocie Grali-Kubik