* œświetlica

Dnia 12 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klasy II c gimnazjum wraz z wychowawczynią, panią Joanną Adamczyk przygotowali przedstawienie, które obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Najmłodsi wspaniale odśpiewali hymn Polski, potem z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli montaż muzyczno - filmowo - słowny, który wprowadzał wszystkich klimat szalonych lat 20.
Na zakończenie pierwszej części przedstawienia, uczniowie klas I - III otrzymali biało - czerwone kotyliony wykonane przez uczniów gimnazjum.

Klasy IV - VI i gimnazjum obejrzały przedstawienie wzbogacone o fragmenty kabaretowe, usłyszeli także współczesne rockowe piosenki, które nawiązują do treści patriotycznych, do miłości Ojczyzny.

Po obejrzeniu spektaklu wszyscy byli poruszeni wspaniałym klimatem dawnych lat widocznym na starych, archiwalnych zdjęciach i filmach, usłyszanych piosenkach. Połączenie nowoczesnej kultury z dawnymi wspomnieniami to dobry pomysł, by pokazać patriotyczne święto w jego radosnym wymiarze.