*œświetlica

Klasa I B w Planetarium w Chorzowie

W słoneczny wrześniowy dzień /25.IX.2010/, my uczniowie klasy IB wspólnie z naszą panią Barbarą Siwek pojechaliśmy na naszą pierwszą wycieczkę do Planetarium w Chorzowie. Na wycieczkę zaprosiliśmy również naszych rodziców i babcie. Alejkami, wśród ogromnych i pięknych drzew Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku zmierzaliśmy w kierunku nieznanej mam budowli. Nagle wszyscy zobaczyliśmy olbrzymią kopułę. Okazało się, że jest to największe i najstarsze planetarium w Polsce. Powstało w 1955 roku dla uczczenia pamięci wielkiego astronoma i matematyka Mikołaja Kopernika. Wzięliśmy udział w specjalnym seansie dla dzieci "Światełka na niebie". Słuchaliśmy wierszy i piosenek dzięki, którym dowiedzieliśmy się o otaczającym nas Wszechświecie, o wyglądzie nieba. Wiemy też, jak rozpoznawać znane obiekty astronomiczne. Zwiedziliśmy Obserwatorium Astronomiczne, które jest wyposażone w największą w Polsce lunetę o 30-centymetrowym obiektywie i liczne mniejsze teleskopy. Wracając do autokaru podziwialiśmy piękno jesiennej przyrody. Był również czas na wspólną zabawę na świeżym powietrzu.

Planetarium Chorzów Planetarium Chorzów Planetarium Chorzów Planetarium Chorzów Planetarium Chorzów Planetarium Chorzów Planetarium Chorzów Planetarium Chorzów