- strona główna
- kontakt
- o szkole
 * wizja absolwenta
    SP 46

 * świetlica
 * biblioteka
   zobacz nowości
 * orlik
 * pedagog
 * opieka medyczna
- historia
- nasze miasto
- patron szkoły
- grono pedagogiczne
- Rada Rodziców
 * warunki
    ubezpieczenia

- statut
- sprawdzian
- galeria
- zapisy do klasy pierwszej
- uroczystości i wydarzenia szkolne
- plan lekcji
- kalendarz roku
   zebrania,
   konsultacje

- programy nauczania
- podręczniki
- konspekty
- koła przedmiotowe
- samorząd
   uczniowski
- absolwenci
- godny patrona
   szkoły

- osiągnięcia uczniów
- wycieczki
- szkolna gazeta   "Kleks"


  WAŻNE LINKI

MEN


CKE


OKE Jaworzno


Portal
edukacyjny


Dzień bezpiecznego internetu


Nasza przychodnia


Sosnowiecki klub karate

2 MAJA - Dzień Flagi Rzeczpospolitej PolskiejŚwięto ustanowione na mocy ustawy
z dnia 20 lutego 2004 r.

Główną rolą tego święta jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej. Polskie barwy narodowe kształtowały się na przestrzeni wielu stuleci i mają jako jedne z niewielu pochodzenie heraldyczne. Nierozerwalnie towarzyszą one dziejom historycznym naszego narodu, a są nimi czerwień (często spotykana może symbolizować przelaną krew w walce w obronie kraju) oraz biel (oznacza ona wodę, a w zakresie wartości duchowych czystość i niepokalanie). Te przyjęte przez sejm barwy rozpowszechniły się bardzo szybko i towarzyszyły i nadal towarzyszą Polakom we wszystkich ważnych wydarzeniach.

W ostatnich latach powszechnym stało się noszenie w tym dniu kokardy narodowej. Zwyczaj ten spopularyzował ówczesny Prezydent RP prof. Lech Kaczyński. Dzień Flagi jest jednym z najmłodszych świąt państwowych i dlatego tym bardziej powinniśmy go propagować i jak najwięcej o nim mówić, albowiem w każdym z nas bije biało-czerwone serce.

Warto poznać się z zasadami prezentowania barw narodowych w przestrzeni publicznej. Wskazówki zawiera publikacja pt. "Biało-Czerwona" opracowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - 32 stronicowa bogato ilustrowana, bezpłatna książeczka jest dostępna na stronie: www.mswia.gov.pl.>>>powrót