*œświetlica

220 rocznica uchwalenia
KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 29 kwietnia 2011 roku odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VI b pod opieką wychowawcy oraz nauczycielki historii przygotowali program artystyczny. Na początek para uczniów z klasy IV b zatańczyła poloneza, który wprowadził nas w nastrój patriotyczny. Następnie narratorzy przybliżyli nam atmosferę panującą w ówczesnej Polsce. W pewnym momencie usłyszeliśmy donośny głos marszałka, Stanisława Małachowskiego oraz ujrzeliśmy pięknego władcę - Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na scenie odbyła się narada związana z podjęciem decyzji o uchwaleniu Konstytucji. Po krótkiej scence w Sejmie mieszczanie wiwatowali na cześć króla. Następnie usłyszeliśmy piękne wiersze recytowane przez uczniów oraz piosenkę "Witaj Majowa Jutrzenko", którą zaśpiewała uczennica z naszego liceum. Po apelu wszyscy rozeszli się do klas.

Natalia Łabuzek

3 MAJA 2011 3 MAJA 2011 3 MAJA 2011 3 MAJA 2011 3 MAJA 2011 3 MAJA 2011 3 MAJA 2011 3 MAJA 2011 3 MAJA 2011 3 MAJA 2011 3 MAJA 2011 3 MAJA 2011