*œświetlica

W dniu 30 kwietnia 2012 roku odbyła się w naszej szkole akademia
z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W rolę aktorów wcielili się uczniowie z klasy VI A. Ania i Paweł pełnili funkcje narratorów, wprowadzających słuchaczy w historię Konstytucji.
Po chwili na scenie pojawiły się historyczne postaci takie jak: król Stanisław August Poniatowski, marszałek Sejmu Czteroletniego Stanisław Małachowski, Seweryn Rzewuski, Szczęsny Potocki, Hugo Kołłątaj i wielu innych. Nie zabrakło również Czarnej Procesji i skandowania hasła: "Bez mieszczaństwa nie ma państwa". Wszelkie działania zostały na szczęście zwieńczone zaprzysiężeniem przez króla Konstytucji w dniu 3 Maja 1791 roku wśród wznoszonych okrzyków: "Wiwat król !", "Wiwat naród !", "Wiwat wszystkie stany !" Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z przedstawienia.