*œświetlica

26 kwietnia 2012 roku uczniowie klasy V c wraz z trenerem
i wychowawcą wyjechali na wycieczkę do Krakowa.

Najpierw pod opieką przewodnika po Krakowie - pani Marty Bieleckiej - zwiedziliśmy Wawel, Katedrę, Groby Królewskie, Kryptę Wieszczów Narodowych. Odwiedziliśmy dzwon Zygmunta, Sukiennice oraz muzeum pod rynkiem. Pod płytą krakowskiego Rynku obejrzeliśmy unikatową w skali Polski i Europy wystawę: Śladem europejskiej tożsamości Krakowa. Widzielismy kamienne mury najstarszych budynków handlowych na krakowskim Rynku: Kramów Bolesławowych z 2. połowy XIII w. i Kramów Bogatych wzniesionych w końcu XIV w., szczątki spalonej osady z XII - XIII wieku, XII-wieczne warsztaty rzemieślnicze: złotnika, kowala, rogownika, fragment wielkiego cmentarza szkieletowego z XI wieku. Oglądalismy prezentacje multimedialne, hologramy, filmy przybliżające dzieje Krakowa, mieliśmy również możliwość zmierzyć się i zważyć używając dawnych krakowskich miar.

W drugiej części wycieczki odbył sie mecz z drużyną "Hutnika" Kraków. Emocjonująca rozgrywka zakończyła sie remisem: 2:2