* orlik
- Rada Rodziców
 * warunki

Dzień bezpiecznego internetu

9 lutego odbył się apel poświęcony 74. rocznicy powołania do życia Armii Krajowej 14 lutego 1942roku i Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypadającego 1 marca.

Co roku spotykamy się , aby poznać bohaterskich żołnierzy, ich bardzo tragiczne losy wojenne.

Oddajemy również hołd ich bohaterskim czynom i odwadze.

Fakty historyczne dotyczące II wojny światowej i Polskiego Państwa Podziemnego i jego zbrojnego ramienia - Armii Krajowej, wzbogacone zostały pieśniami, wierszami i filmami z okresu okupacji.

Uczniowie poznają wielkie bohaterstwo żołnierzy powstańczej Warszawy, w wyczerpującym i heroicznym zrywie patriotycznym, jakim było Powstanie Warszawskie w roku 1944. Walczyło pokolenie Kolumbów, które miało po 18, 20 lat tak jak nasza Ojczyzna niedawno odrodzona w 1918 roku.

W obliczu eksterminacji narodu polskiego ludność cywilna w większości młodzi ludzie, harcerze chwytają za broń, podejmując nierówną walkę z okupantem hitlerowskim.

1 sierpnia 1944 o godz. 17.00 roku wybuchło w Warszawie Powstanie.

Warszawa miasto bohater najodważniejszy i najbardziej poraniony żołnierz. Niezłomna, dumna uczestniczka tych tragicznych dla Polaków czasów Powstania. Nie poddała się. Trwa....

Wielu uczniów naszej szkoły odwiedziło Muzeum Powstania Warszawskiego w trakcie wycieczek historycznych do Warszawy. Tę wspanialą lekcję historii długo pamiętają.

Muzeum dostarcza ogromu wiedzy, prezentuje filmy, dokumenty, eksponaty, a wszyscy zwiedzający pozostają pod silnym wrażeniem tragicznej historii miasta i ludzi w okresie II wojny światowej.

Dzieci śpiewały piosenki powstańczej Warszawy. Dużą popularnością cieszą się; Dziewczyna z granatem, Warszawskie dzieci, marsz Mokotowa, Warszawo ma, piosenka do filmu Miasto 44, utwory grupy Forteca.

Lider zespołu Forteca pozdrowił uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w trakcie koncertu, który odbył się w Sosnowcu 6 lutego. Prezentujemy to nagranie obok zdjęć z naszej szkolnej uroczystości.