* orlik
 * opieka medyczna
- Rada Rodziców
 * warunki

- uroczystości i wydarzenia szkolne

Dzień bezpiecznego internetu

Nasza przychodnia

Rozśpiewane spotkanie z historią.

IV Szkolny Konkurs Pieśni Powstańczej Warszawy.

24 lutego odbył się w naszej szkole apel poświęcony 75.rocznicy utworzenia Armii Krajowej. Apelowi rocznicowemu towarzyszył Konkurs Pieśni Powstańczej Warszawy z czasów Powstania Warszawskiego.

Obok dorosłych do walki stanęły warszawskie dzieci. Chłopcy w wieku 11-18 lat zgłaszali się do dowódców oddziałów powstańczych, żądając wręcz, aby pozwolono im podjąć walkę ze znienawidzonym wrogiem. Część z nich była odpowiednio przeszkolona w harcerskich Szarych Szeregach lub konspiracyjnych oddziałach. Większość zdobywała doświadczenie w ulicznych walkach. Dowódcy poszczególnych oddziałów przyjmowali od młodych ochotników przysięgę żołnierza AK i włączali ich do powstańczych szeregów.

Mając na względzie losy dzieci w Powstaniu Warszawskim, uczniowie z wielką starannością przygotowali aranżację prezentowanych pieśni. Do udziału w apelu aktywnie włączyły się również dzieci z klasy pierwszej. Z biało-czerwonymi kwiatami w rękach, śpiewały razem ze swoimi starszymi koleżankami i uczniami.

Do jury konkursowego powołani zostali uczniowie gimnazjum, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Powierzone zostało im bardzo trudne zadanie, ponieważ poziom występów, kostiumy, rekwizyty i zaangażowanie uczniów szkoły podstawowej było imponujące i na bardzo wysokim poziomie.
Z pewnością sami się o tym przekonacie, oglądając galerię zdjęć.

Wyniki konkursu:
I miejsce - klasa VB
II miejsce - klasa VA
III miejsce - klasa VC

Do powodzenia historycznego przedsięwzięcia przyczyniło się wielkie zaangażowanie uczniów, piękne występy, pomoc rodziców i opieka wychowawców, udział uczniów gimnazjum, jak zawsze niezawodnych operatorów sprzętu i dźwięku. Praca szanownego jury również zasługuje na uznanie.

Za to wszystko dziękują organizatorzy:
Anna Danielewska, Magda Piotrowska.

Klasa V C

Klasa IV A