- strona główna
- kontakt
- o szkole
 * wizja absolwenta
    SP 46

 * świetlica
 * biblioteka
   zobacz nowości
 * orlik
 * pedagog
 * opieka medyczna
- historia
- nasze miasto
- patron szkoły
- grono pedagogiczne
- Rada Rodziców
 * warunki
    ubezpieczenia

- statut
- sprawdzian
- galeria
- zapisy do klasy pierwszej
- uroczystości i wydarzenia szkolne
- plan lekcji
- kalendarz roku
   zebrania,
   konsultacje

- programy nauczania
- podręczniki
- konspekty
- koła przedmiotowe
- samorząd
   uczniowski
- absolwenci
- godny patrona
   szkoły

- osiągnięcia uczniów
- wycieczki
- szkolna gazeta   "Kleks"


  WAŻNE LINKI

MEN


CKE


OKE Jaworzno


Portal
edukacyjny


Dzień bezpiecznego internetu


Nasza przychodnia


Sosnowiecki klub karate

Rozśpiewane spotkanie z historią.

IV Szkolny Konkurs Pieśni Powstańczej Warszawy.

24 lutego odbył się w naszej szkole apel poświęcony 75.rocznicy utworzenia Armii Krajowej. Apelowi rocznicowemu towarzyszył Konkurs Pieśni Powstańczej Warszawy z czasów Powstania Warszawskiego.

Obok dorosłych do walki stanęły warszawskie dzieci. Chłopcy w wieku 11-18 lat zgłaszali się do dowódców oddziałów powstańczych, żądając wręcz, aby pozwolono im podjąć walkę ze znienawidzonym wrogiem. Część z nich była odpowiednio przeszkolona w harcerskich Szarych Szeregach lub konspiracyjnych oddziałach. Większość zdobywała doświadczenie w ulicznych walkach. Dowódcy poszczególnych oddziałów przyjmowali od młodych ochotników przysięgę żołnierza AK i włączali ich do powstańczych szeregów.

Mając na względzie losy dzieci w Powstaniu Warszawskim, uczniowie z wielką starannością przygotowali aranżację prezentowanych pieśni. Do udziału w apelu aktywnie włączyły się również dzieci z klasy pierwszej. Z biało-czerwonymi kwiatami w rękach, śpiewały razem ze swoimi starszymi koleżankami i uczniami.

Do jury konkursowego powołani zostali uczniowie gimnazjum, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Powierzone zostało im bardzo trudne zadanie, ponieważ poziom występów, kostiumy, rekwizyty i zaangażowanie uczniów szkoły podstawowej było imponujące i na bardzo wysokim poziomie.
Z pewnością sami się o tym przekonacie, oglądając galerię zdjęć.

Wyniki konkursu:
I miejsce - klasa VB
II miejsce - klasa VA
III miejsce - klasa VC

Do powodzenia historycznego przedsięwzięcia przyczyniło się wielkie zaangażowanie uczniów, piękne występy, pomoc rodziców i opieka wychowawców, udział uczniów gimnazjum, jak zawsze niezawodnych operatorów sprzętu i dźwięku. Praca szanownego jury również zasługuje na uznanie.

Za to wszystko dziękują organizatorzy:
Anna Danielewska, Magda Piotrowska.Klasa V CKlasa IV AKlasa IV BKlasa V BKlasa VI AKlasa VI BKlasa V A i I AJuryOgłoszenie wyników konkursu.>>>powrót