*œświetlica

Niezapomniana wycieczka uczniów klasy Va.

Dnia 6 października bieżącego roku wyjechaliśmy na dwudniową wycieczkę turystyczno-krajoznawczą w Beskidy. Podróż z Sosnowca na Kubalonkę trwała ponad dwie godziny. Z okien autokaru podziwialiśmy panoramę Ustronia i Wisły. Pieszą wędrówkę odbywaliśmy szlakiem czerwonym, a po dotarciu do schroniska na Stecówkę, zjedliśmy posiłek. Oglądaliśmy również drewniany kościółek zabudowany w stylu góralskim stojący przy szlaku na Baranią Górę. Dalej podążaliśmy wzdłuż Doliny Czarnej Wisełki. Spacer zakończyliśmy zakwaterowaniem w pensjonacie Biały Potok. Po obiedzie zwiedziliśmy pałac prezydenta w Wiśle, a wieczorem bawiliśmy się przy ognisku. Następny dzień wycieczki rozczarował nas załamaniem pogody. Byliśmy zmuszeni odbyć podróż autokarem do Instytutu Świerka i Głuszca w Jaworzynie. Na własne oczy podziwialiśmy rzadkie ptaki- głuszce i istebiańskie świerki. Pełni wrażeń i wspomnień wróciliśmy do Sosnowca. Na fotografiach uwieczniliśmy nasza wyprawę.

Kinga Wójcik Va

Beskidy 6.10.2011 Beskidy 6.10.2011 Beskidy 6.10.2011 Beskidy 6.10.2011 Beskidy 6.10.2011 Beskidy 6.10.2011 Beskidy 6.10.2011 Beskidy 6.10.2011