* orlik
- Rada Rodziców
 * warunki

Dzień bezpiecznego internetu

Dnia 06.11.2015r. uczniowie klasy III B odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną przy ul. Kisielewskiego. Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości uczestniczyli w zajęciach dotyczących naszej Ojczyzny.

Lekcję historii przeprowadziła Pani Joanna Storczewska - Segieta, zaprzyjaźniona z dziećmi bibliotekarka. Celem spotkania było rozbudzenie postaw patriotycznych wśród dzieci poprzez przybliżenie wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Uczniowie opowiadali o symbolach narodowych: fladze biało-czerwonej, godle naszego kraju oraz zaśpiewały hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego".

Przybliżono nam również postać Józefa Piłsudskiego. Nie mogło też zabraknąć wiersza pt. "Kto Ty jesteś", który dzieci doskonale znały i recytowały. Na koniec wspólnego świętowania dzieci wykonały kotyliony, a także wspólnie zaśpiewały pieśni "Wojenko, wojenko", "Pierwsza Kadrowa".

Uświadomienie dzieciom kim są i skąd się wywodzą pozwala uczyć się bycia Polakiem i miłości do Ojczyzny.