- koła zainteresowań

Wycieczka do Bochni i Krakowa

25 października 2010 roku uczniowie klas: IV b i IV c udali się na wycieczkę. Podwugodzinnej podróży autokarem grupa dotarła do Fabryki Ozdób Choinkowych w Krakowie. Wszyscy uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach, w czasie których samodzielnie zdobili swoją bombkę choinkową. Następnie obejrzeliśmy film i zwiedziliśmy fabrykę. Poznaliśmy kolejne etapy tworzenia szklanej bombki choinkowej:
ETAP I Dmuchanie szkła.
ETAP II Srebrzenie, w czasie którego bombka uzyskuje podkład potrzebny do dalszych etapów dekoracji.
ETAP III Lakierowanie - w czasie którego bombki choinkowe nabierają różnorakich kolorów.
ETAP IV Dekorowanie - wykwalifikowany zespół dekoratorów, nadaje bombce wyjątkowy i unikalny wygląd.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni. Pod ziemią spędziliśmy 4 godziny. Zwiedziliśmy kopalnię pod opieką pani Sylwii i pani Małgosi. Szybem Campi zjechaliśmy na poziom IV: August. Jechaliśmy podziemną kolejką, poznaliśmy historię kopalni, obejrzeliśmy: stajnię Mysiur, komorę kieratową, kapilcę św. Kingi. Pochylnią zjechaliśmy do komory Ważyn, graliśmy w piłkę na solnym boisku. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Sosnowca.