* higienistka

- warunki

Tegoroczne obchody Dni Ziemi w naszej szkole przebiegały pod hasłem:

"Zwiastuny wiosny".

Wszystkie podjęte działania miały na celu zachęcenie uczniów do uważnego obserwowania i poznawania przyrody. Szczególne chciano zwrócić naszą uwagę na oznaki wiosny, widoczne w najbliższym otoczeniu. Przypomnieliśmy sobie, że najlepszym sposobem poznania przyrody jest WŁASNA OBSERWACJA, dlatego organizatorki konkursów zachęcały nas do wybrania się na rodzinną wycieczkę i omówienia w dowolny sposób własnych spostrzeżeń.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, w naszej szkole odbyło się wiele konkursów indywidualnych i klasowych:

• W konkursie literackim trzeba było napisać krótkie sprawozdanie z rodzinnej wycieczki lub opisać miejsce, w którym zaobserwowano zwiastuny wiosny. W konkursie tym wyróżnienie zdobył uczeń z klasy VI b Kuba Rudzki.
  • W konkursie plastycznym: I miejsce zdobyła uczennica z klasy IV b Liwia Piotrowicz, II miejsce uczennica klasy z V a Angelika Warzecha, III miejsce zdobyła uczennica z klasy V b Zuzanna Hłond.
  • W konkursie fotograficznym I miejsce otrzymała Klaudia Szram z klasy V a, II miejsce Bartek Bodzioch z VI b, III miejsce zdobyła uczennica V a Karolina Czerniak,
  • 15 kwietnia odbył się konkurs wiedzy " Co wiem o wiośnie" . Najwięcej o wiośnie wiedziała uczennica z klasy V a Angelika Warzecha, tuż za nią był uczeń klasy VI c Patyk Durnaś, wśród uczniów klas IV o tytule mistrza zadecydowała dogrywka, w której zwyciężyła Magda Stefańczyk z klasy IV a.
  • W tym roku z przyczyn organizacyjnych (klasa VI c była na wycieczce) zrezygnowano z opisów zwiastunów wiosny dlatego przyznano tylko wyróżnienia za najładniejszy plakat. Wyróżnienia te otrzymali: Paulina Jarzęcka i Ola Znój z kl. IV b, Łukasz Sacha i Michał Berger kl. V a, Karolina Klich i Gabrysia Niedziela z V b, Sylwia Przecherka i Maciek Małysz z VI b oraz Filip Michałczyk i Patryk Durnaś z kl. VI c.
  • W konkursie na najładniejszą gazetkę klasową wyróżniono klasy: IV a, IV b, V a, V b, VIa, VI b.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach, i zapraszamy do dalszego uważnego obserwowania przyrody w różnych porach roku.

Dni Ziemi 2013 Dni Ziemi 2013

22 kwietnia odbyły się dwa apele podsumowujące DNI ZIEMI W NASZEJ SZKOLE. Na apelu dla klas młodszych, uczniowie V a rzypomnieli zasady obowiązujące podczas prawidłowo przeprowadzonej obserwacji przyrodniczej. Uczniowie klasy III b przedstawili bardzo pouczającą pantomimę S.O.S dla Ziemi, która zdobyła już uznanie na festiwalach teatralnych odbywających się w naszym mieście. Uczniowie naszej szkoły mieli więc możliwość obejrzenia spektaklu, który poruszał wyobraźnię i zmuszał do zastanowienia się nad tym jak traktujemy naszą planetę.

Na apelu podsumowującym konkursy w klasach starszych uczniowie V a przedstawili krótką inscenizację przypominającą zasady obowiązujące podczas prawidłowo przeprowadzonej obserwacji przyrodniczej. Nagrody i wyróżnienia wręczała Pani Dyrektor Małgorzata Wiórkowska oraz wyjątkowi goście: Pani Profesor Maria Pulinowa, dzięki której zrodziła się idea organizowania różnorodnych konkursów, warsztatów oraz spotkań w naszym mieście z okazji Dni Ziemi" i Pani Elżbieta Markowiak współpracująca z miesięcznikiem "Poznaj swój kraj". W drugiej części apelu zobaczyliśmy przedstawienie uczniów klasy III b, którzy swoją sugestywną grą zachwycili wszystkich. Pantomima S.O.S dla Ziemi odniosła kolejny sukces. Gratulujemy!