- strona główna
- kontakt
- o szkole
 * wizja absolwenta
    SP 46

 * świetlica
 * biblioteka
   zobacz nowości
 * pedagog
 * logopeda
 * higienistka
- historia
- nasze miasto
- patron szkoły
- grono pedagogiczne
- statut
- system oceniania
- regulamin ocen
   za postawy

- sprawdzian
- warunki
    ubezpieczenia

- galeria
- zapisy do klasy pierwszej
- harmonogram imprez
- plan lekcji
- kalendarz roku
   zebrania,
   konsultacje

- programy nauczania
- podręczniki
- konspekty
- koła przedmiotowe
- Klub Europejski
- samorząd
   uczniowski
- klasa sportowa
- absolwenci
- godny patrona
   szkoły

- osiągnięcia uczniów
- wycieczki
- szkolna gazeta   "Kleks"


  WAŻNE LINKI

MEN


CKE


OKE Jaworzno


Portal
edukacyjny


Sosnowiecki klub karateTegoroczne obchody Dni Ziemi w naszej szkole przebiegały pod hasłem:

"Zwiastuny wiosny".

Wszystkie podjęte działania miały na celu zachęcenie uczniów do uważnego obserwowania i poznawania przyrody. Szczególne chciano zwrócić naszą uwagę na oznaki wiosny, widoczne w najbliższym otoczeniu. Przypomnieliśmy sobie, że najlepszym sposobem poznania przyrody jest WŁASNA OBSERWACJA, dlatego organizatorki konkursów zachęcały nas do wybrania się na rodzinną wycieczkę i omówienia w dowolny sposób własnych spostrzeżeń.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, w naszej szkole odbyło się wiele konkursów indywidualnych i klasowych:

  • W konkursie literackim trzeba było napisać krótkie sprawozdanie z rodzinnej wycieczki lub opisać miejsce, w którym zaobserwowano zwiastuny wiosny. W konkursie tym wyróżnienie zdobył uczeń z klasy VI b Kuba Rudzki.
  • W konkursie plastycznym: I miejsce zdobyła uczennica z klasy IV b Liwia Piotrowicz, II miejsce uczennica klasy z V a Angelika Warzecha, III miejsce zdobyła uczennica z klasy V b Zuzanna Hłond.
  • W konkursie fotograficznym I miejsce otrzymała Klaudia Szram z klasy V a, II miejsce Bartek Bodzioch z VI b, III miejsce zdobyła uczennica V a Karolina Czerniak,
  • 15 kwietnia odbył się konkurs wiedzy " Co wiem o wiośnie" . Najwięcej o wiośnie wiedziała uczennica z klasy V a Angelika Warzecha, tuż za nią był uczeń klasy VI c Patyk Durnaś, wśród uczniów klas IV o tytule mistrza zadecydowała dogrywka, w której zwyciężyła Magda Stefańczyk z klasy IV a.
  • W tym roku z przyczyn organizacyjnych (klasa VI c była na wycieczce) zrezygnowano z opisów zwiastunów wiosny dlatego przyznano tylko wyróżnienia za najładniejszy plakat. Wyróżnienia te otrzymali: Paulina Jarzęcka i Ola Znój z kl. IV b, Łukasz Sacha i Michał Berger kl. V a, Karolina Klich i Gabrysia Niedziela z V b, Sylwia Przecherka i Maciek Małysz z VI b oraz Filip Michałczyk i Patryk Durnaś z kl. VI c.
  • W konkursie na najładniejszą gazetkę klasową wyróżniono klasy: IV a, IV b, V a, V b, VIa, VI b.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach, i zapraszamy do dalszego uważnego obserwowania przyrody w różnych porach roku.

Dni Ziemi 2013 Dni Ziemi 2013

22 kwietnia odbyły się dwa apele podsumowujące DNI ZIEMI W NASZEJ SZKOLE. Na apelu dla klas młodszych, uczniowie V a rzypomnieli zasady obowiązujące podczas prawidłowo przeprowadzonej obserwacji przyrodniczej. Uczniowie klasy III b przedstawili bardzo pouczającą pantomimę S.O.S dla Ziemi, która zdobyła już uznanie na festiwalach teatralnych odbywających się w naszym mieście. Uczniowie naszej szkoły mieli więc możliwość obejrzenia spektaklu, który poruszał wyobraźnię i zmuszał do zastanowienia się nad tym jak traktujemy naszą planetę.

Na apelu podsumowującym konkursy w klasach starszych uczniowie V a przedstawili krótką inscenizację przypominającą zasady obowiązujące podczas prawidłowo przeprowadzonej obserwacji przyrodniczej. Nagrody i wyróżnienia wręczała Pani Dyrektor Małgorzata Wiórkowska oraz wyjątkowi goście: Pani Profesor Maria Pulinowa, dzięki której zrodziła się idea organizowania różnorodnych konkursów, warsztatów oraz spotkań w naszym mieście z okazji Dni Ziemi" i Pani Elżbieta Markowiak współpracująca z miesięcznikiem "Poznaj swój kraj". W drugiej części apelu zobaczyliśmy przedstawienie uczniów klasy III b, którzy swoją sugestywną grą zachwycili wszystkich. Pantomima S.O.S dla Ziemi odniosła kolejny sukces. Gratulujemy!

Dni Ziemi 2013 Dni Ziemi 2013 Dni Ziemi 2013 Dni Ziemi 2013 Dni Ziemi 2013 Dni Ziemi 2013 Dni Ziemi 2013 Dni Ziemi 2013 Dni Ziemi 2013 Dni Ziemi 2013 Dni Ziemi 2013 Dni Ziemi 2013 Dni Ziemi 2013 Dni Ziemi 2013 Dni Ziemi 2013
powrót