*œświetlica

Wernisaż wystawy "W salonie i w ogrodzie" oraz warsztaty plastyczne
"Tajemnice starej szafy"

Rozpoczął się wrzesień, lekcje w szkole, a także nasze popołudniowe wyjazdy. W piękne piątkowe popołudnie 16.IX.2011 uczniowie klasy II B po raz kolejny odwiedzili Sosnowieckie Centrum Sztuki.
Wspólnie z wychowawcą Barbarą Siwek pierwszy raz uczestniczyliśmy w wernisażu wystawy "W salonie i w ogrodzie". Na wystawie widzieliśmy popularne kobiece suknie z XVIII w. oraz ubiory męskie. Oprócz zagranicznych nowinek podziwialiśmy polski ubiór narodowy.
W czasie wernisażu uczestniczyliśmy w pokazie pt. "Toaleta damy".

Zaproszenie przyjęliśmy i w chłodne, październikowe popołudnie 20.X.2011 znów odwiedziliśmy "nasz" Zamek Sielecki. Wzięliśmy bardzo aktywny udział w warsztatach plastycznych "Tajemnice starej szafy" towarzyszące wystawie "W salonie i w ogrodzie". Dzięki wycinankom - ubierankom samodzielnie tworzyliśmy własne stroje/chociaż papierowe/. Dzięki nożyczkom, sprawnym rączkom i śmiałych ruchom pędzla dokonaliśmy "rekonstrukcji" kobiecych sukien i ubiorów męskich z XVIIIw. Efekt naszych prac mile nas zaskoczył. Znów razem bawiliśmy się doskonale.

Wernisaż Wernisaż Wernisaż Wernisaż Wernisaż Wernisaż Wernisaż Wernisaż Wernisaż Wernisaż Wernisaż Wernisaż