- strona główna
- o szkole
 * pedagog
 * logopeda
 *œświetlica
 * biblioteka
   zobacz nowości
- historia
- nasze miasto
- patron szkoły
- grono pedagogiczne
- statut
- system oceniania
- regulamin ocen
   za postawy
- sprawdzian
- szkoła z klasą
- galeria - harmonogram imprez
- plan lekcji
- kalendarz roku
- programy nauczania
- konspekty
- koła przedmiotowe - Klub Europejski
- szkolna gazeta   "Kleks"
- szkolna gazeta   "Super Joy"
- samorząd
   uczniowski
- klasa sportowa
- absolwenci
- godny patrona
   szkoły

- osiągnięcia uczniów
- wycieczkiJesteśmy szkołą z klasą


Wernisaż wystawy "W salonie i w ogrodzie" oraz warsztaty plastyczne
"Tajemnice starej szafy"


Rozpoczął się wrzesień, lekcje w szkole, a także nasze popołudniowe wyjazdy. W piękne piątkowe popołudnie 16.IX.2011 uczniowie klasy II B po raz kolejny odwiedzili Sosnowieckie Centrum Sztuki.
Wspólnie z wychowawcą Barbarą Siwek pierwszy raz uczestniczyliśmy w wernisażu wystawy "W salonie i w ogrodzie". Na wystawie widzieliśmy popularne kobiece suknie z XVIII w. oraz ubiory męskie. Oprócz zagranicznych nowinek podziwialiśmy polski ubiór narodowy.
W czasie wernisażu uczestniczyliśmy w pokazie pt. "Toaleta damy".
Po tych niecodziennych wrażeniach wszyscy uczestnicy wernisażu zostali zaproszeni na pyszny sok i słodkie ciasteczka. Wystawa bardzo nam się podobała, a my spodobaliśmy się pracownikom Zamku Sieleckiego. Pan Rafał Bryła zaprosił nas ponownie na zamkowe salony, tym razem na warsztaty plastyczne "Tajemnice starej szafy".

Zaproszenie przyjęliśmy i w chłodne, październikowe popołudnie 20.X.2011 znów odwiedziliśmy "nasz" Zamek Sielecki. Wzięliśmy bardzo aktywny udział w warsztatach plastycznych "Tajemnice starej szafy" towarzyszące wystawie "W salonie i w ogrodzie". Dzięki wycinankom - ubierankom samodzielnie tworzyliśmy własne stroje/chociaż papierowe/. Dzięki nożyczkom, sprawnym rączkom i śmiałych ruchom pędzla dokonaliśmy "rekonstrukcji" kobiecych sukien i ubiorów męskich z XVIIIw. Efekt naszych prac mile nas zaskoczył. Znów razem bawiliśmy się doskonale.

Wernisaż Wernisaż Wernisaż Wernisaż Wernisaż Wernisaż Wernisaż Wernisaż Wernisaż Wernisaż Wernisaż Wernisaż
powrót