*œświetlica

Sosnowiecka odsłona Śląskiej Nocy Naukowców

Śląska noc naukowców

Dnia 23.IX.2011 uczniowie klasy IIB wspólnie z wychowawczynią Barbarą Siwek oraz liczną grupą rodziców odwiedzili Wydział Filologiczny w Sosnowcu. Od godziny 17.00 do 22.30 dzieci i ich rodzice odbyli niezwykłą podróż w czasie i w przestrzeni, podróżując po Hiszpanii, Francji i Włoszech. Hiszpanistki, italianistki i romanistki zorganizowały i przygotowały warsztaty dzięki, którym wyruszyliśmy "Z LUNNISEM WĘDROWNICZKIEM NA PODBÓJ HISZPAŃSKIEJ GRANADY", podróżowaliśmy "Z ASTERIKSEM DOOKOŁA FRANCJI", a także "OKRYWALIŚMY TAJEMNICE WŁOSKIEJ TOSKANII Z PINOKIEM". Najwięcej emocji dostarczyła dzieciom i rodzicom EDUKACYJNA GRA TERENOWA. Zaprojektowano mini wyprawę po Hiszpanii, Francji, Włoszech. Poznając skomplikowaną topografię Uniwersytetu odnajdywaliśmy Zaułki Zagadek, Stanowiska Sprawności i Wieże Wypatrywaczy. Dzięki spostrzegawczości, sprytowi i wytrwałości zdobywaliśmy kolejne punkty, które pozwoliły nam wziąć udział w losowaniu nagród. Nie zauważyliśmy nawet kiedy wbiła godzina 22.00 i nastąpiło losowanie nagród.
Każdy z nas otrzymał pamiątkę. Ci, którzy dotrwali do końca zatańczyli macarenę, my też tam byliśmy. Szkoda nam było opuszczać mury Uniwersytetu.
DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!!!!!!!