* orlik
- Rada Rodziców
 * warunki

Dzień bezpiecznego internetu

W dniu 06.02.2017 r. klasa 5 b wraz z panią wychowawczynią Haliną Siudyką oraz panią Katarzyną Gwoździk wybrała się do redakcji oraz drukarni Dziennika Zachodniego.

Tego dnia przypadała 72 rocznica powstania Dziennika Zachodniego. Po dotarciu na miejsce uczniowie wysłuchali historii gazety opowiedzianej przez redaktora naczelnego. Uczniowie zadawali pytania, na które zostały udzielone im wyczerpujące odpowiedzi, następnie zwiedzili budynek redakcji: salę konferencyjną, pomieszczenie opracowywania artykułów oraz ministudio telewizyjne, gdzie są nagrywane wywiady z różnymi ludźmi. Następnym etapem zwiedzania była drukarnia, gdzie uczniowie mogli dowiedzieć się, na jakim papierze są drukowane gazety, ile gazet drukuje się miesięcznie, tygodniowo czy dziennie. Ku ich zdziwieniu okazało się, że do drukowania gazet potrzebne są tylko cztery kolory: czarny, żółty, niebieski oraz magenta (odcień czerwieni). Uczniowie mieli okazję zobaczyć maszyny potrzebne do opracowywania gazet, system komputerowy odpowiadający za nakładanie tuszu i pracę całej drukarni, a także gotowe egzemplarze ulotek czy gazet. Oczywiście zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia, które będzie można zobaczyć w Dzienniku Zachodnim dnia 07.02.2017r. Wycieczka była bardzo ciekawa, kształcąca i wszyscy wrócili zadowoleni.

Dziękujemy naszym Paniom za zorganizowanie tej wycieczki. Pozdrawiamy serdecznie i zachęcamy do lektury Dziennika Zachodniego.

Maja Fedyniak i Alicja Wójcik

redaktorki szkolnej gazetki "Kleks"