* orlik
- Rada Rodziców
 * warunki

Dzień bezpiecznego internetu

Porozmawiajmy o prawach dzieci.

22 listopada br. w naszej szkole, uroczyście obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Była to wspaniała okazja, aby rozmawiać o prawach, potrzebach i troskach naszych uczniów. Uroczystości przyświecały słowa Janusza Korczaka - "Widzieć w dziecku człowieka".

Uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum odwiedzili goście:
- pani Anna Lewandowska i pan Zbigniew Krzemiński z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Sosnowcu,
- pan Maciej Osuch - Rzecznika Praw Ucznia i Dziecka w województwie śląskim.

W trakcie uroczystości poznaliśmy konwencję praw dziecka, śpiewaliśmy piosenki, oglądaliśmy fragmenty prezentacji i filmów. Ogłoszone zostały wyniki konkursów towarzyszącym obchodom Dnia Praw Dziecka w szkole podstawowej i w gimnazjum.

Wielu uczniów zostało laureatami konkursów literackich pt.:"Dziecięce listy do świata", konkursu plastycznego pt.: "Prawa dziecka" i konkursu na prezentację multimedialną pt.: "Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka". Sponsorem nagród książkowych było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Nasza listopadowa inicjatywa, aby rozmawiać o prawach dziecka bez wątpienia była świętem dzieci i dorosłych. Przyjemnie spędziliśmy czas pełen uśmiechu, wzruszeń, refleksji i wiedzy na temat dziecięcych potrzeb i praw.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z naszej uroczystości.