* higienistka

- warunki ubezpieczenia

- koła zainteresowań

21.09.12r. klasy IVA i IVB wraz z wychowawczyniami zwiedzili nasze Egzotarium. Głównym zadaniem Egzotarium jest udostępnienie sosnowiczanom kontaktu z żywą przyrodą. Przed wejściem wszyscy zostali zapoznani z zasadami właściwego zachowania się w tym miejscu.

Uczniowie zapoznali się z egzotycznymi roślinami, głównie kaktusami i roślinami dżungli. Poznali warunki klimatyczne, w jakich żyją te rośliny i jakie wykazują przystosowania. Najciekawszy był kontakt z egzotycznymi zwierzętami - rybami żyjącymi w akwariach, różnymi gatunkamu gadów i ptaków. Niektóre ssaki np. szynszyle uczniowie hodują w domach. Uczniowie wypełniali kartę pracy.

Po intensywnej pracy, bardzo przyjemny okazał się spacer po parku i okolicach Stadionu Ludowego w klimacie "złotej polskiej jesieni". Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w restauracji McDonald.