Dnia 14 stycznia 2014 roku uczniowie klasy I B odwiedzili Energetyczne Centrum Kultury im. Jana Kiepury. Gdy widownia wypełniła się młodymi widzami, rozpoczął się spektakl pt. "Szewczyk Dratewka" grany przez zespół teatralny "Bambino" z Młodzieżowej Akademii Teatralnej.

Piękne przedstawienie, cudowne stroje, piękna muzyka, a przede wszystkim wspaniała gra młodych aktorów wyzwalała u młodych widzów dziecięcą radość przeżywania sztuki.

Dużą niespodziankę sprawiła nam postać Czarownicy, graną fantastycznie przez Aleksandrę Skomiał, absolwentkę Szkoły Podstawowej nr 46, a obecnie uczennicę I klasy Gimnazjum nr 6 w Sosnowcu.