* orlik

świadectwa

* wniosek o duplikat
    legitymacji szkolnej

- uroczystości i wydarzenia szkolne

Dzień bezpiecznego internetu

Nasza przychodnia

Program profilaktyczny
"Nie pal przy mnie proszę"

Budowę Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 46 rozpoczęto w 1984 roku na obszarze dawnych pól uprawnych, zwanych Łanami. W lutym 1989r. szkoła rozpoczęła swoją działalność dydaktyczno-wychowawczą. W roku szkolnym 1991/1992 placówka korzystała już ze wszystkich pomieszczeń, tzn. 32 izb lekcyjnych, 2 sal gimnastycznych, 7 pracowni oraz zaplecza socjalnego. Szkoła rozwijała się bardzo dynamicznie. W lutym 1989r. naukę rozpoczęło 631 uczniów w 22 oddziałach aby w roku 1995/1996 osiągnąć apogeum 1500 uczniów w 56 oddziałach.

9-letni dorobek nauczycieli, uczniów
i rodziców został dostrzeżony, uznany
i nagrodzony. 27 lutego1998r. odbyła się doniosła uroczystość, podczas której odczytano akt nadania Publicznej Szkole Podstawowej Nr 46 imienia sławnego artysty, śpiewaka Jana Kiepury. Biskup Adam Śmigielski poświęcił sztandar szkolny z wizerunkiem "chłopaka z Sosnowca".Przewodniczący Rady Miejskiej- Bogusław Kabała i prezydent m. Sosnowca- Michał Czarski, odsłonili tablicę pamiątkową. Imprezę uświetniły uczniowskie występy oraz oryginalna scenografia.

Od 1 września 1999r. placówka realizuje założenia reformy systemu edukacji i jest 6-letnią szkołą podstawową.

Od początku istnienia szkoły aż do sierpnia 2001r. dyrektorem był
mgr Jan Bożek. Stanowiska wicedyrektorów pełniły : mgr B.Mosurek,
mgr J.Gałęza-Terelak, mgr J. Jeleń, mgr Z. Kunicka, mgr M.Wiórkowska,
mgr Joanna Brandt, mgr Anna Ułanowska.

Od 1 września 2001r. Szkoła Podstawowa Nr 46 im.Jana Kiepury wchodzi w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7. Obowiązki dyrektora pełni mgr Andrzej Biernacki zaś wicedyrektora mgr Elżbieta Firlej.

Od roku szkolnego 1997/1998 przyznawany jest szczególnie wyróżniającym się uczniom naszej szkoły tytuł "GODNY PATRONA SZKOŁY".

We wrześniu 2003 roku otrzymaliśmy tytuł "Szkoły z klasą".

Od roku szkolnego 2008/2009 szkoła realizuje projekt unijny "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" wspólfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa.

W roku szkolnym 2009/2010 obchodziliśmy uroczyście XX-lecie powstania szkoły.>>>więcej

W roku szkolnym 2010/2011 nasza szkoła przystąpiła do programu MEN "Radosna szkoła".

Od 3 września 2012 r. w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7 wchodzą: Szkoła Podstawowa Nr 46 im. Jana Kiepury, Gimnazjum Nr 6 im. Jana Kochanowskiego i V Liceum Ogólnokształcące im. Roberta Schumana. Obowiązki dyrektora ZSO pełni mgr Andrzej Biernacki zaś wicedyrektora: mgr Małgorzata Wiórkowska oraz mgr Ewa Mucha.

Uchwałą Rady Miasta Sosnowca z dniem 1 września 2014 roku w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7 wchodzą: Szkoła Podstawowa Nr 46 im. Jana Kiepury oraz Gimnazjum Nr 6 im. Jana Kochanowskiego.

VLiceum Ogólnokształcące im. Roberta Schumana - historia.