- Ognisko Pracy      Pozaszkolnej nr 2

* wniosek o duplikat
    legitymacji szkolnej

- egzamin ósmoklasisty
- uroczystości i wydarzenia szkolne

Vulcan - instrukcja

Dzień bezpiecznego internetu

Nasza przychodnia

Program profilaktyczny
"Nie pal przy mnie proszę"

Wycieczka klas piątych do Inwałdu

W dniu 6 października 2017 wraz z wychowawczyniami: panią Małgorzatą Paruzel (VA) i Katarzyną Gwoździk(VB) oraz Ewą Załęcką pojechaliśmy na wycieczkę do Parku w Inwałdzie.

Na początku mieliśmy okazję, by zapoznać się ze stworzeniami, które panowały na świecie przez 135 milionów lat, zobaczyć z bliska groźnego Tyranozaura Rexa czy Kompsognata wielkości kury.

Ciekawym punktem naszego programu był spacer po Ogrodzie Jana Pawła II. Mogliśmy zobaczyć tam zdjęcia z najważniejszych momentów życia Karola Wojtyły i Jana Pawła II.

W dalszym ciągu naszej wędrówki po Parku odwiedziliśmy Kino 5D. Przenieśliśmy się w głąb ziemi i skorzystaliśmy z przejażdżki po wnętrzu opuszczonej kopalni. Zobaczyliśmy ją i poczuliśmy za pomocą wszystkich naszych zmysłów.

Następnie zwiedziliśmy Park Miniatur, w którym znajduje się 60 miniaturowych budowli z całego świata m.in. Wieża Eiffla, Plac Św. Piotra, Mur Chiński. Po drodze zwiedziliśmy Wystawę Tutenchamona, gdzie mogliśmy zobaczyć repliki skarbów jednego z najbardziej znanych egipskich faraonów - Tutenchamona oraz jego grobowiec. Z pierwszej ręki zdobyliśmy informacje o tym, w jaki sposób wykonuje się takie miniaturowe budowle.

Pokusiliśmy się nawet, aby wejść do "domu strachów" i sprawdzić, czy aby na pewno jesteśmy tacy odważni, jak nam się dotąd wydawało. Na zakończenie zwiedzania Parku Miniatur dotarliśmy do zielonego labiryntu, gdzie mieliśmy okazję sprawdzić swoją orientację w terenie. Śmiechom nie było końca. Niezwykłą Ciuchcią podjechaliśmy do Mini Zoo, by poznać mieszkańców Wesołej Farmy takich jak np. szopy pracze, żurawie koroniaste, strusie emu. Spacer po Mini Zoo zapewnił nam dawkę pożytecznej wiedzy oraz dostarczył moc niezapomnianych wrażeń.

Średniowieczna warownia była już naszym ostatnim punktem programu.Kiedy przekroczyliśmy podwoje inwałdzkiego grodu, przenieśliśmy się w średniowieczne czasy rzemieślników, rycerzy i smoków. W drewnianych chatach spotkaliśmy kowala wykuwającego miecz oraz niewiasty tkające materiały na krośnie. Naszym zainteresowaniem cieszyła się również sala tortur ze specyficznymi narzędziami. Park Ruchomych Smoków sprawił nam także wielką radość, a szczególnie Smoczyca Bożena, która zaprosiła nas na swój koncert.

W dobrych humorach wsiedliśmy do autokaru. Wyjazd ten pozwolił nam oderwać się od codziennej nauki i odpocząć. Naukę połączyliśmy z zabawą. Wszyscy dobrze się bawiliśmy. Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych zdjęć.

Uczniowie klasy VA i VB.