* œwietlica

wycieczka klas piątych

18.05.2009

Izba Regionalna w Olsztynie

Zwiedziliśmy jedną z nielicznych w Europie ruchomą szopkę ludową wyrzęźbioną przez Pana Jana Wewióra. Obejrzeliśmy również liczne anioły wyrzeźbione przez tego artystę. Pan Jan Wewiór opowiedział nam dlaczego anioły są symbolem Olsztyna. W podziemnym lochu poznaliśmy legendę o Maćku Borkowicu oraz sławnej bitwie o olsztyński zamek. Więcej informacji na temat Izby regionalnej znajdziecie na stronie: http://www.olsztyn.ug.gov.pl/szopka.php

Ruiny zamku w Olsztynie

Pani przewodnik zapoznała nas z historią zamku. Z wieży podziwialiśmy panoramę okolic.

Pustynia Siedlecka

Nieczynna, wyeksploatowana pustynia piasku. Resztę zrobiła natura sypiąc wydmy piaszczyste.

Rezerwat Przyrody Parkowe

Idąc do źródełka rzeki Wiercicy (źródło Zygmunta i Elżbiety) przeszliśmy przez Bramę Twardowskiego. Pani przewodnik opowiedziała nam legendę o Twardowskim.

Sanktuarium Matki Bożej Leśniewskiej Patronki Rodzin w Żarkach

W Sanktuarium MB Leśniewskiej piliśmy wodę ze źródełka oraz wysłuchaliśmy historii dotyczącej powstania Sanktuarium.

Wycieczka była bardzo udana. Nawet ulewa, która spotkała nas po wyjściu z Sanktuarium nie popsuła nam humoru. Wróciliśmy bardzo zadowoleni.