* œświetlica

Dnia 06.06. 2014 uczniowie klasy IB po raz kolejny wyruszyli na wycieczkę. Tym razem wspólnie z wychowawcą Barbarą Siwek odwiedzili park im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym.

W oddalonej od centrum i nieco zapomnianej dzielnicy Sosnowca, znajduje się jedno z najspokojniejszych miejsc tego miasta. Nie dociera tu zgiełk miasta. To, że park znajduje się w jednej z najbardziej oddalonych od centrum dzielnic miasta, powoduje, że można się w nim poczuć, jak w zupełnie innym świecie.

W tym "zaczarowanym świecie" dzieci zobaczyły amfiteatr z muszlą koncertową oraz mini-zoo, które jest główną atrakcją kazimierskiego parku. Podczas wycieczki pieszej uczniowie zdobywali punkty, które uprawniają je do zdobycia srebrnej odznaki "SIEDMIOMILOWE BUTY".