* orlik
 * opieka medyczna
- Rada Rodziców
 * warunki

- uroczystości i wydarzenia szkolne

Dzień bezpiecznego internetu

Nasza przychodnia

Nasz Patron, nasze miasto - uroczystości rocznicowe
w naszej szkole.

11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 46 im. Jana Kiepury odbyła się uroczystość upamiętniająca 115. rocznicę urodzin Jana Kiepury i 115. rocznicę nadania praw miejskich naszemu miastu.

W hołdzie dla wielkiego sosnowiczanina - Jana Kiepury i w hołdzie dla naszego miasta, małej ojczyzny, mieliśmy zaszczyt gościć w szkole pana Prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego, pana Zbigniewa Byszewskiego Naczelnika Wydziału Edukacji, Pełnomocnika Prezydenta Miasta do Spraw Edukacji, panią Monikę Dyl dyrektora Szkoły Podstawowej nr 25 w Sosnowcu.

Uczniowie prezentowali historię Sosnowca z przełomu wieków i jego gospodarczy rozwój. Sylwetka Jana Kiepury ukazana została w obrazach i muzyce. W biografii Jana Kiepury zwraca uwagę fakt, że z młodszym bratem wychowywany był w duchu patriotycznym i wszelkie poczynania rodziny w dziele edukacji synów miały na względzie szacunek dla polskości i symboli narodowych. Sosnowiec był świadkiem jak dorastał wielki artysta. Wśród znanych i zasłużonych dla naszego miasta prezentowani byli: Pola Negri, Władysław Szpilman i współcześnie nam żyjący, który tak pięknie opowiada o życiu i dokonaniach Jana Kiepury - Jacek Cygan.

Droga artystyczna "Chłopaka z Sosnowca" to motyw przewodni pieśni śpiewanych przez uczniów klasy Ia i przedstawicieli klas IV-VI: "Kiepura też był mały" i "Piosenka dla Jana Kiepury". W rytmie Kujawiaka Wieniawskiego ze słowami Jana Kiepury, pięknie zatańczyli najmłodsi, z klasy Ia. W scenie finałowej wystąpili uczniowie klasy Vc, którzy w scenerii miasta i z udziałem pięknych instrumentów muzycznych, wystąpili przed szkolną publicznością.

Nasze rocznicowe spotkanie w szkole, uświetniła swoim występem absolwentka SP 46 i gimnazjum oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Sosnowcu Magda Flak, która śpiewała pieśni z repertuaru naszego wielkiego rodaka.

W trakcie uroczystości, pani dyrektor Anna Ułanowska i zaproszeni goście wręczyli dyplomy i nagrody uczniom, laureatom konkursu plastycznego "Moje miasto, mój patron" i konkursu na najlepszy wizerunek Jana Kiepury.

Co roku nasi szóstoklasiści w trakcie wyprawy naukowej do Warszawy, odwiedzają grób naszego rodaka sosnowiczanina, Jana Kiepury w Alei Zasłużonych na Powązkach. W maju tego roku w 115. rocznicę jego urodzin uczniowie również odwiedzą grób patrona szkoły.

Zapraszamy, odwiedźcie galerię zdjęć z uroczystości.