* orlik
 * warunki

Dzień bezpiecznego internetu

KLUB FILMOWY, REALIZACJA INNOWACJI - PAŹDZIERNIK 2016

Ruszyliśmy znowu z zajęciami Klubu Filmowego! Tym razem spotykamy się nie tylko w gronie gimnazjalistów, od tego roku szkolnego w zajęciach towarzyszą nam także uczniowie szkoły podstawowej.

W październiku uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w warsztatach "Historia mediów - od malarstwa jaskiniowego do Internetu". Spotkanie to jest pierwszym etapem wtajemniczenia w niezwykły świat mediów i filmu. Uczestnicy wykonywali mind - mapy, w których zamieścili informacje na temat pierwszych obrazów w prehistorii i współczesnych zdobyczy technologicznych zapisujących obraz.

W tym samym miesiącu gimnazjaliści wzięli udział w wykładzie pt. Czy wiesz, co jesz? O nawykach żywieniowych i ich wpływie na nasze życie. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób kształtować swoją dietę, by uchronić się przed otyłością i innymi chorobami cywilizacyjnymi. Podsumowaniem spotkania był australijski film "Cały ten cukier", reż. Damon Gameau, który w humorystyczny sposób pokazał problem spożywania żywności powszechnie uznawanej za zdrową, a czyniącej spustoszenie w naszych organizmach.

Pod koniec października uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w "Hallowenowym wieczorku filmowym", podczas którego mogli trochę się przestraszyć oglądając wybrane przez siebie horrory.

J. Adamczyk, K. Tomaszewska - Stachura