* orlik
 * warunki

Dzień bezpiecznego internetu

KLUB FILMOWY, REALIZACJA INNOWACJI - LISTOPAD 2016

W listopadzie uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w wykładzie pt: "Szykanowanie, ośmieszanie, dyskryminacja - jak sobie z nimi radzić? Uczestnicy zmierzyli się z poważnym tematem dotykającym wielu rówieśników - prześladowaniem, poniżaniem z powodu innego wyglądu, rasy, wyznania, poglądów. Wizualizacją problemu był film reżyserowany przez Stevena Spielberga "Bardzo Fajny Gigant".

W tym samym miesiącu gimnazjaliści wzięli udział w wykładzie pt. "Inny w grupie. O wykluczeniu i akceptacji". Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w dyskusji na temat problemów, z którymi musi zmierzyć się każdy nastolatek. Każdy w jakimś momencie swojego życia jest nowy w grupie.

Jak zdobyć swoje miejsce w zespole? Jak zdobyć nowych przyjaciół? O tym opowiedział film "Nowy" reżyserowany przez francuskiego twórcę Rudiego Rosenberga. Uczniowie świetnie się bawili podczas filmu, którego komediowy scenariusz pokazał jak to jest, gdy przeprowadzamy się do dużego miasta, zmieniamy szkołę i musimy na nowo zbudować koleżeńskie relacje.

J. Adamczyk, K. Tomaszewska - Stachura