- strona główna
- o szkole
 * pedagog
 * logopeda
 * œwietlica
 * biblioteka
   zobacz nowoœci
- historia
- nasze miasto
- patron szkoły
- grono pedagogiczne
- statut
- system oceniania
- regulamin ocen
   za postawy
- sprawdzian
- szkoła z klasą
- galeria - harmonogram imprez
- plan lekcji
- kalendarz roku
- programy nauczania
- podręczniki
- konspekty
- koła przedmiotowe - Klub Europejski
- szkolna gazeta   "Kleks"
- szkolna gazeta   "Super Joy"
- samorząd
   uczniowski
- klasa sportowa
- absolwenci
- godny patrona
   szkoły

- osiągnięcia uczniów
- wycieczki

Jesteśmy szkołą z klasą

KLEKS NR 30
rok szkolny 20004/2005

Pisemko szkolne Kleks redagowane jest przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 46 im. Jana Kiepury pod opieką pani Bożeny Lysko. Nad wersją internetową gazetki czuwają uczniowie i ich opiekunowie: pani Elżbieta Czarnecka, pani Małgorzata Polak i pani Zdzisława Wolna.Dziś proponujemy:

- Od redakcji
- Co nowego w naszej szkole
- Piątoklasiści w roli dziennikarzy
- Z czego śmieją się uczniowie
- Z czego śmieją się nauczyciele


Od redakcji


Cześć Dzieciaki Rozrabiaki. Już mija listopad i do lata tylko: grudzień, styczeń, luty....czerwiec i wakacje!!! Ale jeszcze przed nami andrzejki, mikołajki, ferie, walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Dziecka. W między czasie kilka klasówek, sprawdzianów i egzamin kompetencji dla szóstoklasistów. Drobiazg...Będziemy z Wami na dobre i złe. Odwiedzajcie naszą stronę internetową a chętnych do współpracy zapraszamy do redagowania artykułów. Swoje pomysły konsultujcie z panią Bożeną Lysko i do komputerów.powrót

Co nowego w naszej szkole

Wszyscy znamy nowy regulamin punktowy ocen zachowania. Strzeżcie się potyczek słownych, rękoczynów i niekulturalnego zachowania, bo oceny bardzo dobre i wzorowe uciekną Wam przed nosem. Mamy za sobą pasowanie na ucznia najmłodszych Pierwszoklasistów. Zmienił się również skład Samorządu Szkolnego a wyborcy zadecydowali, że przewodniczącym będzie w tym roku szkolnym Paweł Marzec, przystojniak z VI c. Kilka klas wyjechało na wycieczkę w góry lub do Wieliczki, o czym piszą w następnym artykule. Słowa uznania należą się Samorządowi Szkolnemu za zorganizowanie dyskoteki. Było świetnie.


powrót

Piątoklasiści w roli dziennikarzy

A. Grzesikowska, K. Kapcia, K. Wołowska, M. Izdebska

Cezary Pazura-naszym idolem

Pan Cezary jest fantastycznym aktorem i dlatego warto o nim pisać. Ten aktor dużo występuje w różnych filmach i prowadził festiwal Top Trendy. Grał w filmach takich jak: Kiler i Chłopaki nie płaczą oraz w serialach: 13 Posterunek, Czego się boją faceci....Oczywiście to nie są wszystkie filmy i seriale w jakich występował. Użyczył także swojego głosu do filmów animowanych oraz gier komputerowych. Były to m.in. gra: Różowa Pantera oraz filmy: Epoka lodowcowa, Rybki z ferajny. Bardzo byśmy chciały, aby pan Czarek zawitał w naszej szkole.


P. Lukaj, M. Nowogórska, M. Szczepanek

Klasowe zoo

Prawie każda osoba z klasy V d ma, miała lub chciałaby mieć zwierzę. W większości są to: psy, koty, chomiki, ryby i papugi. Najczęściej wybierane imiona to: Misiek, Max, Pusia, Rex, Tuptuś, Stepuś itd. Najpopularniejszym zwierzęciem w naszych domach są psy. Najrzadziej przygarniamy takie zwierzęta jak: pająki i węże, ponieważ niektóre z nich są bardzo niebezpieczne. Najbardziej lubiane przez nas zwierzątko to: kot, dostał on aż 10 głosów w naszej klasie. Drugie miejsce zajął: pies, zdobył on 6 głosów. Na ostatnim miejscu jest: chomik, dostał tylko dwa głosy. Prawie każda osoba z naszej klasy chciałaby zostać weterynarzem. Ciekawostka: psy trzeba myć co 6 miesięcy.


M. Grabowski, P. Sobczyk, R. Trzepaczyński

Artykuł o programach komputerowych
Hitowe gry

Chcemy opowiedzieć o grze The Sims, która cieszy się największym powodzeniem w naszej klasie. W grze The Sims kierujemy rodziną, budujemy dom, jeździmy do miasta i kupujemy różne rzeczy. Trzeba dbać o higienę i głód. Również trzeba zadbać o pracę i szkołę Sima. Sim musi dbać o świadectwo, bo gdy będzie miał jedynkę, pójdzie do szkoły specjalnej. Sim musi być też przygotowany do ciężkiej pracy. Są dodatki pod tytułem: Sims śwatowe życie, Balang, Randka, Wakacje, Zwierzaki, Gwiazda, Abrakadabra, Light, Deluxe, Dance. A najnowsze to Sims 2. Grę stworzyła firma Maxis.,


S.C, B.K, P.P.

Odżywianie się i sport

Najbardziej lubimy grać w piłkę nożną i trochę w koszykówkę. Na lekcjach wychowania fizycznego nie gramy tak często w te sporty. Najczęściej ćwiczymy mięśnie, rozciągamy się i gramy w zbijaka. Dobre i pożywne odżywianie się w sporcie jest bardzo ważne. Dobrzy sportowcy muszą jeść dużo białka i węglowodanów. Pić różne soki i zdrową wodę oraz jeść dużo świeżych owoców. Tak jak na przykład: David Beckcham, jadł dużo owoców i pił soki, no i proszę, sportowiec z najwyższej półki. Kibicujemy drużynom: Zagłębie Sosnowiec, Real Madryt, Holandia, Brazylia, Anglia . U nas w klasie umie grać w piłkę 4-5 osób. Najbardziej chcielibyśmy zagrać w drużynach : Holandia, Real Madryt, oraz Anglia./p

K. Bargieł, M. Maj

Auto naszych marzeń

Przeprowadziliśmy w klasie 5a sondaż na temat popularnych marek samochodów. Największym powodzeniem cieszy się marka Porsche. Zyskała aż 12 głosów ucznów naszej klasy. Kolejne marki samochodów w klasowym rankingu to: Ferrari-2 głosy, Porshe-12 głosów, Viper-3 głosy, BMW-4 głosy. Każdy z nas marzy o takim samochodzie.


K. Bajor, P. Bugaj, D. Polak

Komputerowy Świat

Od wynalezienia pierwszego komputera minęło wiele lat, lecz technika idzie na przód. Razem z moimi kolegami powiemy wam o różnych grach komputerowych. Przeprowadziliśmy rozmowę z uczniami klasy Va i okazało się, że grają w następujące gry:
- The Sims 2: 9 głosów
- Max Pain 2: 3 głosy
- Juiced: 1 głos
- Dżedaj 2: 1 głos
- Euro 2004: 1 głos
- Hit man: 1 głos
- Need for speed underground: 1 głos
- Harry Potter więzień ze skabanu: 1 głos
Prawie każdy z nas ma komputer, ale każdy ma inne gry. Warto by było urządzić zawody, kto najlepiej gra w te gry. Zapraszamy do wspólnej zabawy .powrót

Z czego śmieją się uczniowie

-Czy mogę pójść z kolegami na łąkę? pyta Jaś mamę.
- Po co?
- Chcę obejrzeć zaćmienie Słońca.
- Dobrze, tylko nie stój za blisko.


-Przejechałem pani kota! Czy mogę coś dla pani zrobić?
-A umie pan łowić myszy?


-Słoń i mrówka wloką się przez pustynię. Skwar, żar, zero wody.
-Już nie mogę! - jęczy słoń.
-Umrę z pragnienia.
-Weź się w garść słoniu - pociesza go mrówka.
-Na najbliższym postoju dam ci łyk wody z mojej manierki.
powrót

Z czego śmieją się nauczyciele

Z zeszytów szkolnych:


Fryderyk Chopin od dzieciństwa był przywiązany do fortepianu.


Jeziora na Mazurach powstały z dziur po wydobyciu węgla kamiennego.


Ptaki są pożyteczne i pomagają ludziom zjadać owady.
powrót