- koła zainteresowań

KLEKS NR 36
rok szkolny 2010/2011

Bieżący numer szkolnego pisemka Kleks powstał w ramach zajęć współpracujących kół zainteresowań: koła literacko-dziennikarskiego oraz koła literacko-redaktorskiego, pod opieką Pani Bożeny Lysko i Pani Małgorzaty Polak.

Nasze propozycje:

- Hej Dzieciaki z SP 46!
- Twórcy szkolnej prozy proponują
- Północ w sali 212

Hej Dzieciaki z SP 46!

Niestety najpiękniejsza pora roku - wakacje, minęły bezpowrotnie. Czeka nas ciężki rok nauki, ale mamy nadzieję, że zdarzą się wesołe zabawy. Liczymy na ciekawe lekcje, trzymające w napięciu zawody sportowe i szkolne dyskoteki.

Wszystkim koleżankom i kolegom życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym 2010/2011.

Zespół redakcyjny: uczniowie klasy V b, IV a i opiekunowie: B.Lysko, M Polak.

Twórcy szkolnej prozy proponują

W ramach szkolnego koła literacko-dziennikarskiego uczniowie tworzą swoje pierwsze wprawki pisarskie. W atmosferze wspólnej zabawy i burzy mózgów powstało pierwsze fantastyczne opowiadanie zatytułowane: "Północ w sali 212".

Autorami tego niezwykłego tekstu są uczestnicy zajęć, które prowadzi Pani Bożena Lysko. Opracowanie graficzne i obsługę medialna przygotowują uczniowie pod opieką Pani Małgorzaty Polak.

Oceńcie nasze pomysły i włączcie się do zabawy. Zapraszają autorzy, uczniowie klasy Vb i IVa:Kamil Kurkowski, Daniel Mrozik, Dominika Pierzchała, Adrianna Relidzińska, Paulina Sacha, Justyna Skorus, Angelika Starzyńska, Damian Starzyński, Natalia Wójcik, Magdalena Denisiuk, Julia Jarzęcka, Oliwia Kurbiel, Natalia Łysak, Aleksandra Skomiał, Karolina Frączak, Aleksandra Odroń.

Północ w sali 212

Jest noc, za oknami pracowni wieje wiatr, a deszcz dzwoni o szyby. Zegar wiszący na ścianie wskazuje północ.

Kosmatek i Czerwononosek siedzą na blacie pierwszej ławki stojącej w środkowym rzędzie. Rozmawiają o swoich wrażeniach z lekcji:

- Nie cierpię być podrzucany.

- A ja poszturchiwany i łapany za nos - rzekł Czerwononosek.

- Jednak cieszę się, że skończyły się wakacje i nie muszę leżeć bezużytecznie w szufladzie biurka - powiedział Kosmatek.

- A mnie bolały wszystkie kości od przebywania w szafce.

Nagle z hukiem otworzyły się drzwi i do Sali wpadł znienawidzony król Jedynkarz.

- Mam was - zawołał grubym głosem.

- Traficie do magazynu rzeczy niepotrzebnych.

- Uciekajmy!!! Krzyknął Kosmatek.

- Na szafę!!! Zawołał Czerwononosek

Udało im się wspiąć na meble stojące w Sali. Kosmatek zauważył leżące na szafie pistolety z cukierkami. Zrozumieli się bez słów. Chwycili cukierkową broń i zaatakowali Jedynkarza.

- Auuu, auuu, auuu!!!!

Skulony ze strachu i obolały król Jedynkarz wyczołgał się z Sali.

- Przybij piątkę Kosmatku - powiedział Czerwononosek.

- Hura zwyciężyliśmy!!!-zawołał Kosmatek.

- Wracajmy na miejsca, za chwilę pierwsza lekcja z Vb.

Bohaterowie ukryli się w szufladzie i szafce.

Kiedy dzieci weszły do sali, były zdziwione, że podłoga klasy usypana jest różnokolorowymi cukierkami.

A może Wy wymyślicie dalsze przygody Kosmatka i Czerwononoska? Poniżej prezentujemy pomysły plastyczne do tego opowiadania.

Autor pracy: Dominika Pierzchała Autor pracy: Karolina Frączak Autor pracy: Dominika Pierzchała Autor pracy: Paulina Sacha Autor pracy: Justyna Skorus Autor pracy: Adrianna Relidzińska Autor pracy: Natalia Łysak Autor pracy: Justyna Skorus Autor pracy: Magdalena Denisiuk