- strona główna
- o szkole
 * pedagog
 * logopeda
 * świetlica
 * biblioteka
   zobacz nowości
- historia
- nasze miasto
- patron szkoły
- grono pedagogiczne
- statut
- system oceniania
- regulamin ocen
   za postawy

- sprawdzian
- szkoła z klasą
- galeria
- harmonogram imprez
- plan lekcji
- kalendarz roku
   zebrania,
   konsultacje

- programy nauczania
- podręczniki
- konspekty
- koła przedmiotowe
- Klub Europejski
- samorząd
   uczniowski
- klasa sportowa
- klasa sportowa
- absolwenci
- godny patrona
   szkoły

- osiągnięcia uczniów
- wycieczki
- szkolna gazeta   "Kleks"
- koła zainteresowań
  WAŻNE LINKI

MEN


CKE


OKE Jaworzno


Portal
edukacyjny


Sosnowiecki klub karateJesteśmy szkołą z klasą


KLEKS NR 37
rok szkolny 2010/2011

Bieżący numer szkolnego pisemka Kleks powstał w ramach zajęć współpracujących kół zainteresowań: koła literacko-dziennikarskiego oraz koła literacko-redaktorskiego, pod opieką Pani Bożeny Lysko i Pani Małgorzaty Polak.Nasze propozycje:

- Wyjście do Teatru Rozrywki w Chorzowie na przedstawienie "Oliver".
- Zajęcia plastyczne inspirowane wizytą w teatrze.
- Wyniki sondażu czwartoklasistów.
- Nasze ukochane zwierzaki.


Wyjście do Teatru Rozrywki w Chorzowie
na przedstawienie "Oliver"


Dnia 3 listopada uczniowie klasy IVa i Vb byli w Teatrze Rozrywki w Chorzowie na przedstawieniu "Oliver". Spektakl miał formę musicalu i powstał na podstawie powieści Dickensa "Olivier Twist".

Reżyserem widowiska była Magdalena Piekorz. Scenografię przygotowali: Marcel Sławiński i Katarzyna Sobańska. Jacek Badurek opracował choreografię. W rolę głównych bohaterów wcielili się nasi rówieśnicy. W opinii klasy Vb na wyróżnienie zasługuje bogata scenografia, różnobarwne kostiumy, popisy taneczne i efekty specjalne.

Chorzowski spektakl dickensowskiej powieści jest godny polecenia. Powinni go obejrzeć uczniowie klas IV-VI, gimnazjaliści, licealiści, studenci i wszyscy dorośli.

Oprac. Sebastian Dudała, Dominika Pierzchała, Paulina Sacha.

Wiecej o przedstawieniu "Oliver" możecie przeczytać na stronie Teatru Rozrywki.


powrót

Zajęcia plastyczne
inspirowane wizytą w teatrze


Po wizycie w Teatrze Rozrywki uczniowie wykonali projekty scenografii i kostiumów do przedstawienia dickensowskiej powieści. Jeżeli lubicie teatr, to proponujemy Wam zabawę w scenografa. Być może zaskoczycie swoimi pomysłami dorosłych twórców sztuki teatralnej. Poniżej prezentujemy prace uczniów klasy IVa i Vb, które były częścią projektu edukacyjnego związanego z wizytą w teatrze.Prace plastyczne Prace plastyczne Prace plastyczne Prace plastyczne

powrót

Wyniki sondażu czwartoklasistów

Prezentujemy artykuł, który powstał po przeprowadzonym sondażu wśród czwartoklasistów naszej szkoły, a dotyczy wrażeń z pierwszej klasyfikacji na I semestr z ocenam!!!

Większość uczniów klasy czwartej uznało, że pierwszy semestr był trudny. Obawiali się jakie będą kartkówki, testy, oceny? Czy nauczyciele będą wymagający, mili, weseli?

Uczniowie starali się zdobyć punkty dodatnie jak potrafili najlepiej. Przynosili nakrętki, makulaturę, pinezki - aby tylko zarobić kilka punktów dodatnich. Zdarzało się, że raz, czy dwa podpadli Pani, np. biegali na przerwie, nie mieli przyborów do pracy, podpisów i w ten sposób dostawali punkty ujemne.

Po krótkim czasie coraz bardziej się do wszystkiego przyzwyczajali i byli pewniejsi siebie.

Okazało się, że Panie NIE BYŁY TAKIE ZŁE.

Mijały miesiące, zbliżał się koniec pierwszego semestru i znowu wszyscy się martwili, jakie oceny będą na półrocze i ile punktów dodatnich uzbierali. Nadszedł dzień, w którym nauczyciele mówili oceny na półrocze oraz wystawiali KRA (kultura, rzetelność, aktywność) - za KRA można maksymalnie uzyskać 40 punktów.

Na zebraniu po pierwszym półroczu rodzice oglądali "wzloty i upadki" swoich dzieci w nauce, a także jakie miały KRA i oceny na półrocze.

Każdy z uczniów na początku drugiego semestru dostał plus 50 pkt - wie, że trzeba bardziej starać się na KONIEC ROKU SZKOLNEGO, by wszyscy, tj. uczniowie, nauczyciele oraz rodzice byli zadowoleni.

Uczniowie klasy czwartej: POZDRAWIAJĄ

powrót

Nasze ukochane zwierzaki

Hej Dzieciaki, prezentujemy kącik Waszych ulubieńców. Możecie pochwalić się swoimi podopiecznymi zwierzakami. Wymienić doświadczenia na temat opieki na pupilami.

Cześć, jestem Julia.

Mam psa rasy Buldog Francuski. Wabi się Suzi. Jest maści przypalano - brązowej i waży około 15 kg. Kocha zabawę i lubi biegać za rzucaną rzeczą. Jest przyjacielska i miła a także zabawna. Jej ulubioną rzeczą jest spanie oraz jedzenie, łyka wszystko w rekordowym czasie. Co znajdzie na podłodze, to zaraz trafia do jej pyszczka. Jest śmieszną a także posłuszną psinką.

Reaguje na zawołanie oraz na daną jej komendę - np. NIE WOLNO! Często lubi wyglądać przez okno i oglądać co się dzieje na dworze. Gdy jakiś pies przebiegnie przed oknem lub zaszczeka ona też musi z siebie wydobyć kilka śmiesznych dźwięków. Szczeka także, gdy ktoś zbliża się do drzwi - udaje psa obronnego, ale wcale takim nie jest. Udaje obrońcę, ale tylko na odległość, bo gdy ktoś się do niej zbliży, ucieka przed siebie. Niektórzy z osiedla wołają do niej np. Bambaryła, Pulpet, Grubcio itd.

Moja Suzi jest przyjacielem człowieka i za to ją cenię.

Piesek Julki Piesek Julki Piesek Julki Piesek Julki


Mam psa, dwie świnki morskie i węża. Chcę opisać psa, bo najbardziej go kocham. Nora ma 11 lat, więc tyle co ja, jest pełna energii i uwielbiam się z nią bawić. Lubi aportować i zawsze gdy jestem smutna ona liże mnie po buzi :D Wszyscy boją się mojego pieska a on tak naprawdę jest cudownym zwierzęciem i kocham ją jak nikt inny.

Śle pozdrowionka miłośniczka piesków Justyna Skorus


A ja mam dużo rybek. Są wśród nich: skalary i glonojad, którego najbardziej lubię, bo mnie zawsze rozśmiesza, jak przykleja się do szyby. Chciałabym mieć psa labradora litvera, ponieważ uwielbiam się z nimi bawić . Kocham zwierzęta ...

Pozdrawiam Angelika Starzyńska


Ja również bardzo kocham zwierzęta. Sama mam jednego kotka o imieniu - Bęben. Ma sierść koloru biało-czarnego. Jest sporym kocurkiem, lubi się bawić. Bardzo go kocham . Chciałabym mięć też psa, najlepiej - labradora litvera.

Magdalena Denisiuk ...


Moim zwierzęcym pupilem jest pies o imieniu Sunia. Lubi spać i jest bardzo przyjazna. Nigdy nie jest agresywna. Jej sierść jest koloru brązowego. Bardzo ją kocham. Chciałabym mieć też rybki.

Pulina Sacha ...


powrót