- strona główna
- kontakt
- o szkole
 * wizja absolwenta
    SP 46

 * świetlica
 * biblioteka
   zobacz nowości
 * pedagog
 * logopeda
 * higienistka
- historia
- nasze miasto
- patron szkoły
- grono pedagogiczne
- statut
- system oceniania
- regulamin ocen
   za postawy

- sprawdzian
- warunki
    ubezpieczenia

- galeria
- zapisy do klasy pierwszej
- harmonogram imprez
- plan lekcji
- kalendarz roku
   zebrania,
   konsultacje

- programy nauczania
- podręczniki
- konspekty
- koła przedmiotowe
- Klub Europejski
- samorząd
   uczniowski
- klasa sportowa
- absolwenci
- godny patrona
   szkoły

- osiągnięcia uczniów
- wycieczki
- szkolna gazeta   "Kleks"


  WAŻNE LINKI

MEN


CKE


OKE Jaworzno


Portal
edukacyjny


Sosnowiecki klub karate


KLEKS NR 43
rok szkolny 2012/2013

Cześć Dzieciaki Rozrabiaki. Witamy Was w kolejnym numerem Kleksa, który redagują uczniowie klasy Va pod opieką Pani Bożeny Lysko, Elżbiety Czarneckiej i Anny Ułanowskiej. Treść gazetki redagują dziennikarze należący do kółka literacko-dziennikarskiego, a nad stroną techniczną czuwają uczniowie kółka informatycznego. Liczymy na to, że nasze pisemko znajdzie wiernych czytelników.

Spis treści:

1. Co nowego w szkole?
2. Informacja o Konkursie Pięknego Pisania.
3. Wywiad z Panem Dyrektorem.
4. Z czego śmieją się uczniowie i nauczyciele?


Co nowego w szkole?

Z radością wyczekujemy ulubionej pory roku - wakacji. Wiemy, że jest lato, jesień, zima i wiosna, ale każdy uczeń ma jeszcze dodatkową - umowną - porę roku - wakacje. Zasłużyliśmy na nie wszyscy. Absolwenci V LO są już po maturach - czekają na wyniki. Podobnie jak nasi starsi koledzy gimnazjaliści wyczekują punktacji swoich sprawdzianów wiedzy. Większość szóstoklasistów jest zadowolona, bo sprawdzian wypadł dużo lepiej niż próbny i średnia szkoły jest wyższa od średniej krajowej, wojewódzkiej i miasta. Gratulujemy!

W szkole odbyło się wiele konkursów. Przed nami Piknik Rodzinny i koniec roku szkolnego. Wszystkim uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły życzymy beztroskiego wypoczynku, słońca i radości.


powrót

Szkolny Konkurs Pieknego Pisania.

W dniu 6 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Pisania, zorganizowany przez panią A. Danielewską, panią B. Lysko oraz panią Z. Podlasko. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. Temat konkursu związany był z książką Tove Janssona "Dolina Muminków w listopadzie" , a dokładniej z jesienną wędrówką jednego z jej bohaterów - Włóczykija. Uczniowie musieli wykazać się samodzielnością i wyobraźnią, ale także umiejętnością sprawnego posługiwania się językiem pisanym. W konkursie wzięło udział dwudziestu sześciu uczniów, oto lista laureatów:

,
Klasy IV

I miejsce: Gabriela Golec
II miejsce: Kamila Kusy
III miejsce: Liwia Piotrowicz


Klasy V

I miejsce: Gabrysia Niedziela
II miejsce: Monika Molenda
III miejsce: Wiktoria Kaleta


,
Klasy VI

I miejsce: Julia Roch/font>
II miejsce: Łukasz Doliński
                Patryk Kulawik

III miejsce: Patrycja Stachurska


Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy w dniu zakończenia roku szkolnego. Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w roku szkolnym 2013/2014.

W imieniu opiekunów: Zuzanna Podlasko
powrót


Wywiad z Panem Dyrektorem
Andrzejem Biernackim


Dziennikarze szkolnej gazety Kleks w dniu 16.05.2013r. przeprowadzili wywiad z Panem Dyrektorem. W spotkaniu uczestniczył cały zespół redakcyjny - 9 osób - uczniowie z klasy Va wraz z opiekunem Panią Bożeną Lysko. Pan Dyrektor zaprosił szkolnych dziennikarzy do swojego gabinetu i z wielką życzliwością potraktował przybyłych gości. Uczniowie zadawali pytania, które wcześniej przygotowali na zajęciach koła dziennikarskiego. Rozmowa przebiegała w przyjaznej, ale i poważnej atmosferze. Zachęcamy czytelników Kleksa do zapoznania się z treścią wywiadu.

Kleks: Jak długo pracuje Pan w naszej szkole i czy zawsze był Pan dyrektorem?

Pan Dyrektor: Nie, nie zawsze byłem dyrektorem szkoły. W tej pracuję od 2000 roku, kiedy powstał ZSO Nr 7. Wcześniej byłem dyrektorem VLO im. Roberta Schumana. Na początku swojej kariery zawodowej byłem nauczycielem, a po 5 latach zostałem wicedyrektorem dużej szkoły.

Kleks: Dlaczego wybrał Pan taki zawód?

Pan Dyrektor: W mojej rodzinnym domu dużo mówiło się o szkole. Mama była nauczycielką, uczyła geografii. W czasie nauki spotkałem nauczycieli, którzy imponowali mi swoją wiedzą i stali się dla mnie wzorem do naśladowania. To oni i dom rodzinny ukształtowały moje zainteresowania i miało to wpływ na wybór kierunku studiów oraz przyszłej pracy w zawodzie nauczyciela.

Kleks: Co sadzi Pan o uczniach naszej szkoły?

Pan Dyrektor: Nie ma idealnej szkoły, nie ma też idealnych uczniów. Ale ja w szkole mam wspaniałych uczniów, z których jestem dumny, ponieważ osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, mogą się poszczycić licznymi sukcesami zawodach sportowych. Są laureatami konkursów przedmiotowych. Tegoroczny sprawdzian tylko potwierdza moje słowa, ponieważ wyniki uczniów naszej szkoły były wyższe od średniej wyników szkół sosnowieckich, wojewódzkich i krajowych.

Kleks: Jak Pan ocenia pracę nauczycieli w tej szkole?

Pan Dyrektor: Pracę nauczycieli oceniam bardzo wysoko. To zespół rzetelnych ludzi, o wysokich kwalifikacjach. Mimo, że posiadają najwyższe stopnie awansu zawodowego, cały czas się doskonalą, aby sprostać wymaganiom rozwijającej się cywilizacji.

Kleks: Jakie są Pana plany związane z rozwojem naszej szkoły?

Pan Dyrektor: Każdy dyrektor opracowuje plan rozwoju placówki, którą kieruje. Ja przede wszystkim pragnę utrzymać wysoki poziom kształcenia, aby uczniowie osiągali dobre, bardzo dobre wyniki na sprawdzianie, egzaminie gimnazjalnym i godnie reprezentowali szkołę na zewnątrz. Bardzo zależy mi na zabezpieczeniu bezpieczeństwa i przyjaznej atmosfery w szkole dla uczniów i pracowników.

Kleks: Czy orlik i baza sportowa wpłynie na powołanie klasy sportowej w gimnazjum?

Pan Dyrektor: Niestety, pewne rzeczy są niezależne ode mnie. Organ prowadzący szkołę decyduje o tym, która szkoła w Sosnowcu będzie prowadziła klasy sportowe, ponieważ taka decyzja wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Uczniowie gimnazjum, uczęszczając do naszego zespołu mogą korzystać z bogatego zaplecza sportowego w postaci sal gimnastycznych, boisk na orliku oraz nowych inwestycji.

Kleks: Czy istnieje możliwość wybudowania hali sportowej i basenu?

Pan Dyrektor: W tej chwili nie, z powodu kosztów, jakie pochłaniają inne inwestycje ( bardzo potrzebne) w naszym mieście np. sieć kanalizacyjna w pobliżu szkoły.

Kleks: Co sądzi Pan o grach komputerowych?

Pan Dyrektor: Od dobrodziejstw cywilizacji nie da się uciec. Sam w domu z moim synem korzystałem z gier komputerowych. Chciałbym, aby to były gry o charakterze edukacyjnym, sportowym. Jestem przeciwny grom wywołującym u uczniów agresję . Uważam również, że kasyna z automatami do gier, to nie miejsce dla młodych ludzi.

Kleks: Kto był najlepszym uczniem w naszej szkole?

Pan Dyrektor: Mieliśmy kilku. Ich średnia to 6,0 i liczne sukcesy w zawodach sportowych i konkursach przedmiotowych.

Kleks: Jakie warunki powinna spełniać klasa, którą uznałby Pan za wzorową?

Pan Dyrektor: Wzorowa klasa to taka, która pracuje społecznie, wzorowo się uczy i zachowuje. W takiej klasie uczniowie są wobec siebie lojalni, a zespół stanowi jedność. Zdarzają się klasy bliskie ideału, mądre, dbające o dobre wyniki w nauce i zachowaniu. Są dumą dla swoich nauczycieli i oczywiście dyrektora.

Kleks: Czy wprowadzi Pan takie udogodnienie, aby prace domowe można było przekazywać nauczycielom e-mailami?

Pan Dyrektor:Ja nie muszę niczego wprowadzać, taka forma to umowa między uczniami i nauczycielem. Wiem, że taka współpraca funkcjonuje na zajęciach dodatkowych np. koła dziennikarskiego, przyrodniczego. Technologia informacyjna jest tak rozwinięta, że szkoła w niej również uczestniczy.

Kleks: Jaka jest pana ulubiona dyscyplina sportowa i jakiej drużynie Pan kibicuje?

Pan Dyrektor:Moją ulubioną dyscypliną jest piłka siatkowa. Kibicuję drużynie Płomień Sosnowiec, w której gra mój syn. Sam uprawiałem lekkoatletykę. Interesuję się również piłką nożną.

Kleks: Czym Pan się zajmuje w czasie wolnym?

Pan Dyrektor: Wolny czas spędzam przy pielęgnacji ogródka, jeżdżę na rowerze lub skuterze. Lubię podziwiać krajobraz jury Krakowsko-Częstochowskiej i często podróżuję po tej okolicy.

Dziękujemy za rozmowę.

powrót


Z czego śmieją się uczniowie i nauczyciele?Wywiadówka w szkole:
-Państwa dzieci są bardzo muzykalne.
-Dlaczego? pyta się mama Filipa.
-Ciągle grają mi na nerwach!Siostra zakonna na lekcji religii pyta się dzieci:
- Dzieci, co to jest? Rude, najczęściej można to zwierzątko spotkać w parku, ma rudą kitę i lubi orzechy.
Jasiu odpowiada:
- Na 99% to wiewiórka ale jak to pytanie zadała siostra to musi być Jezus.Jasio wraca ze szkoły zapłakany i mówi:
- Mamo, dzieci się ze mnie naśmiewają, że mam wielki żołądek I jestem żarłokiem.
- Nie Jasiu. Jesz tyle, co inne dzieci. A teraz zjedz zupę, bo mi wanna potrzebna.Pani pyta Jasia:
- Jasiu, co jest stolicą Angoli?
- Londyn!?

Jasio pyta panią od biologii:
- Co to takiego, ma sześć nóg, wielkie i wyłupiaste oczy, jest duże i wygląda na oślizgłe?
- Nie wiem.
- Ja też nie, ale coś takiego łazi pani po ramieniu!powrót