* higienistka

- warunki

KLEKS NR 44
rok szkolny 2013/2014

Witajcie Dzieciaki Rozrabiaki po wakacjach, w nowym roku szkolnym 2013/2014. Zespół redakcyjny Kleks zaprasza Was do lektury gazetki szkolnej, którą w tym roku szkolnym będą redagować uczniowie klasy VI a. Oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Spotkania szkolnych dziennikarzy odbywają się w każdy wtorek od godz. 13:30 do 14:15 w szkolnej bibliotece. Nad szkolnymi dziennikarzami będą czuwać opiekunowie, Panie: Bożena Lysko, Elżbieta Czarnecka, Anna Ułanowska.

Spis treści:

1. Co nowego w szkole?
2. O Turnieju Piłki Nożnej.
3. Dzień Życzliwości i Uśmiechu pod patronatem Kleksa w dniu 22 października!!!
4. Czy warto oglądać nowe seriale?
5. O kocie dachowcu.
6. Miłośnik Ligi Hiszpańskiej donosi.
7. Z czego śmieją się uczniowie i nauczyciele?

Co nowego w szkole?

Część z nas jest już po testach startowych. Na szczęście wyniki z tych klasówek nie mają wpływu na ocenę półroczną. Po wakacjach nie błyszczymy wiedzą, średnia klas w okolicach oceny dostatecznej. Dziennikarze Kleksa piszą 1 kwietnia 2014 roku sprawdzian po szkole podstawowej i zaczynają intensywną naukę. Rozpoczęły się zajęcia pozalekcyjne. Wśród propozycji przeważają koła przedmiotowe. Chłopcy skarżą się na brak zajęć pozalekcyjnych sportowych. Być może doczekają się zajęć SKS. Część z nas chciałaby zajęcia pozalekcyjne spędzać w terenie.

Turniej Piłki Nożnej.

Dziesiątego września 2013 roku na boisku sportowym Orlik odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska. W turnieju brały udział klasy 4-6, dziewczyny grały z dziewczynami, a chłopaki z chłopakami. Z zespołów dziewczyn wygrała drużyna Aktimelek a z drużyn chłopaków Zielone Koniczynki. Turniej był trudny, a walka zawzięta. Jednak wszyscy są zadowoleni z nagród, turnieju i przejścia do kolejnego etapu.

Kinga Wójcik

Dzień Życzliwości i Uśmiechu pod patronatem Kleksa w dniu 22 października!!!

Dziennikarze szkolnej gazety postanowili zbadać stan uśmiechu i życzliwości w naszej szkole, dlatego 22 października odwiedzą uczniów podstawówki i gimnazjum. Sprawdzimy, czy potraficie się uśmiechać i być dla siebie życzliwi. Dla najlepszych słodka niespodzianka.

Czy warto oglądać nowe seriale?

"Miłość na Bogato"
Miłość na Bogato ? - jeśli mam być szczera, ten serial moim zdaniem, jest niedopracowany !! Recenzje są co prawda podzielne, natomiast ja uważam, że ten serial nie jest godny polecenia. Na niektórych forach internetowych jest on również wyśmiewany, głównie z powodu wymowy obsady aktorów. Na You tube są robione parodie właśnie tego serialu.

Serial możecie zobaczyć na VIVA w czwartki o 19:30.

Klaudia Szram

O kocie dachowcu

Zwierzęcym bohaterem miesiąca powinien według mnie zostać kot - dachowiec. Koty dachowce uważane są za wredne, a ja sądzę, że one są słodkimi zwierzakami.

Nie tak dawno w okolicach domków fińskich urodził się mały czarny kotek, który miał matkę Błyskawicę. Kocię rosło i gdy miało ok.1,5 miesiąca pobiegło za mną do szkoły. Niestety spieszyłam się na lekcje i nie mogłam wrócić ze zwierzęciem do domu. Gdy doszłam do połowy drogi, psy zaczęły szczekać i przeraziłam się, że pokaleczą kotka. Byłam smutna, bo gdy zadzwoniłam do taty, to powiedział, że jeszcze go nie ma. Mijały dni, a kociak nie wracał. W niedzielę szłam do kościoła, patrzę, a na murku kto siedzi mój mały czarny kotek. Szybko wróciłam do domu, dałam kotka mamie i pobiegłam do kościoła. Kiedy wróciłam do domu, mama powiedziała mi, że on nie jadł i pił brudną wodę przez całe 5 dni. Teraz leży sobie na kanapie i śpi.

Bardzo go polubiłam i myślę, że ten kto go przygarnie, też go pokocha.

Nicola Będkowska

Miłośnik Ligi Hiszpańskiej donosi.

Strzelcy:

Moją ulubioną ligą piłki nożnej jest liga hiszpańska zwana ligą BBVA. Grają tam bardzo dobre kluby z czołówki światowej. Na razie prowadzi Barcelona razem z Atletico Madryt, które wygrało kolejny mecz z Realem Madryt. Klub dumy Katalonii pobił kolejny rekord, wygrywając siedem meczów z rzędu.

Michał Dobrowolski

Z czego śmieją się uczniowie i nauczyciele?

Wywiadówka w szkole:
-Państwa dzieci są bardzo muzykalne.
-Dlaczego? pyta się mama Filipa.
-Ciągle grają mi na nerwach!

Pani od przyrody pyta Kazia:
-Wymień mi pięć zwierząt mieszkających w Afryce!
Jasiu odpowiada:
-Dwie małpy i trzy słonie.

Na lekcji biologii pani pyta Kazia:
-Co to jest?
-Szkielet.
-Czego?
-Zwierzęcia.
-Ale jakiego?
-Nieżywego!

Na plastyce dzieci miały narysować rysunek. Pani podchodzi do Jasia i pyta:
- Jasiu czemu nic nie narysowałeś?
- Nieprawda, narysowałem Małysza.
- A gdzie on jest ?
- Poleciał...

Nauczycielka w szkole sprawdza zadanie domowe. Widzi, że Jagoda nic nie zrobiła i pyta:
- Jagoda kiedy odrabiasz lekcje ???
Jagoda mówi:
- Po obiedzie.
Nauczycielka :
- To czemu nie masz tego zadania zrobionego???
A Jagoda:
- Bo jestem na diecie.