* higienistka

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

"Gwiazda niebo rozjaśnia
Anioł ludziom objaśnia
Czemu gwar jest tak wielki
Gdy śpi Jezus maleńki
Chociaż zima, wiatr wieje
Wszyscy mkną do Betlejem
Bieżą z bliska, daleka
Gdzie dziecina ich czeka"

Tegoroczny II Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbył się 27.01.2013 r. w kościele parafialnym p.w.NMP Różańcowej w Sosnowcu można by nazwać śpiewaniem przyjaciół.

Wśród jego wykonawców byli uczniowie klasy IB, IIIB i zaprzyjaźniona ze szkołą grupa przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 40.

Kolędy od wielu pokoleń łączą ludzi. Tak też było podczas tegorocznego koncertu, który zintegrował lokalną społeczność naszej dzielnicy. Można było usłyszeć pastorałki "Bosy pastuszek", "Serce Jezusa", "Świeć gwiazdeczko", "Pastuszkowie bracia mili".

O oprawę muzyczną zadbali PRZYJACIELE SZKOŁY, pani Olimpia Kucharska grająca pięknie na gitarze i pan Krzysztof Wilk, który zachwycił wszystkich pięknym dźwiękiem akordeonu. O część artystyczną zadbali ks.Mariusz Juraszczyk, Anna Czerniak, Halina Kościk, Barbara Siwek.