* œwietlica
   zobacz nowoœci

Tropami smoka wawelskiego

Uczniowie klasy Va, c byli na wycieczce w Krakowie. W programie zwiedzania znalazły się bardzo atrakcyjne miejsca: Kościół Franciszkanów, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, Rynek Główny, Muzeum Czartoryskich, Brama Floriańska, Barbakan, Kościół Mariacki, Wzgórze Wawelskie oraz Smocza Jama i pomnik Bronisława Chromego - Smok Wawelski. Wszyscy byli pod wrażeniem zbiorów Muzeum UJ, bo wśród np. przyrządów astronomicznych Mikołaja Kopernika mogliśmy podziwiać również prestiżowe nagrody współczesnych Polaków: medal Nobla Wiesławy Szymborskiej, Oskara Andrzeja Wajdy i inne. Jednak największy entuzjazm wywołał widok obrazu Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem" w Muzeum Narodowym im. Czartoryskich. Taka wycieczka jest godna polecenia. Zachęcamy do zwiedzenia Krakowa i wszystkich wspomnianych przez nas miejsc. Poniżej prezentujemy zdjęcia z naszej klasowej wędrówki.