* orlik
 * opieka medyczna
- Rada Rodziców
 * warunki

- uroczystości i wydarzenia szkolne

Dzień bezpiecznego internetu

Nasza przychodnia

LISTY DLA ZIEMI

Ludzie listy piszą zwykłe, polecone - ale to już było i nie wróci więcej.

U nas w szkole wraca zawsze w kwietniu, kiedy bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji "Listy dla Ziemi".
Przed napisaniem listu na przyrodzie dowiadujemy się o zagrożeniach wynikających z działalności człowieka dla naszej planety.
W tym roku hasłem przewodnim była NISKA EMISJA, a naszym zadaniem było przekazanie wiedzy rodzicom, dziadkom, co trzeba robić, aby zmniejszyć ilość szkodliwych odpadów spalanych w piecach domowych wpływając tym samym na poprawę stanu środowiska.
Na lekcji dowiedzieliśmy się, że taki napisany przez nas LIST DLA ZIEMI jest pierwszym przejawem naszej aktywności podjętej na rzecz ochrony powietrza.
Pani na koniec lekcji przypomniała nam jeszcze dwa polskie przysłowia: "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci" oraz "Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał" - ale to już chyba temat na zupełnie inny list - ale czy na pewno?