*œświetlica

"Magia zabawki ludowej"

Dnia 05.X.2010 uczniowie klasy IB razem z wychowawcą Barbarą Siwek odwiedzili w godzinach popołudniowych Sosnowieckie Centrum Sztuki Zamek Sielecki w Sosnowcu. Uczestniczyliśmy w wystawie "Magia zabawki ludowej". Specjalnie dla wszystkich dzieci zaprezentowano zabawki etnograficzne pochodzące z różnych ośrodków zabawkarstwa ludowego w Polsce. Zobaczyliśmy drewniane koniki, ruchome klepaki, samoloty, gliniane gwizdki oraz wiele innych niepowtarzalnych drewnianych przedmiotów. Mogliśmy nie tylko oglądać wymienione zabawki, ale również bawić się nimi wspólnie z kolegami i koleżankami w przygotowanym kąciku do zabawy. Nasze mamy i babcie, które towarzyszyły nam na wycieczce, wspominały swoje dzieciństwo i rozpoznawały wśród drewnianych zabawek te, którymi często bawiły się.

Po wspólnej zabawie zostaliśmy zaproszeni do pracowni plastycznej na warsztaty plastyczne "Twórcza przygoda z zabawką". Każdy z nas otrzymał konika wyciętego ze styropianu. Zaczęliśmy tworzyć własną zabawkę. Podczas pracy towarzyszył nam dobry humor. Koniki obklejone kolorowymi kartonikami, bibułami, gałgankami i wstążeczkami prezentowały się wspaniale.

Kraków 27.11.2010 Kraków 27.11.2010