*œświetlica

DLA UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH
"MATEMATYCZNY SLALOM"

23 lutego 2011 roku odbył się w naszej szkole pierwszy etap
XI Miejskiego Konkursu dla uczniów klas czwartych "Matematyczny slalom". W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z 13 sosnowieckich szkół. Każdy uczeń rozwiązywał indywidualnie zestaw zadań otwartych. O przejściu do finału decydowała suma punktów uzyskanych przez wszystkich trzech zawodników z jednej szkoły.

Zadania z I etapu, rok szkolny 2010/2011
Wyniki I etapu konkursu

Do finału zakwalifikowały się drużyny ze szkół:

SP Nr 6
SP Nr 8
SP Nr 22
SP Nr 23
SP Nr 39

FINAŁ

Finał odbył się 10 marca 2011 r. Konkurs łączył umiejętności matematyczne ze sprawnością fizyczną. Doping poszczególnym drużynom zapewnili kibice, którzy towarzyszyli swoim drużynom.

Konkurencje sportowe przeplatały się z rozgrywkami matematycznymi. W zadaniach uczniowie mieli do wykonania: działania na liczbach naturalnych, rozwiązanie diagramu, dwie serie zagadek logicznych, zapałczane zadania oparte na liczbach rzymskich itp. W tej części konkursu były również konkurencje sportowe np: bieg na szczudłach, slalom z prowadzeniem przy kiju hokejowym piłeczki, kozłowanie piłki, prowadzenie piłki z równoczesnym rzucaniem kółek ringo, seria skoków w dal.

Konkurs uświetniły występy par tanecznych z klasy IVB - Wiktorii i Konrada oraz z klasy VIA - Ady i Ani. Dekorację konkursu stanowiły plakaty : "Matematyka na wesoło".

Sponsorem konkursu był: Wydział Edukacji UM w Sosnowcu, Sosnowieckie Stowarzyszenie Gospodarcze, przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Sacha, Stacja Paliw BP.

Finalistami konkursu są drużyny ze szkół:

SP 23 - I miejsce,
SP 8 - II miejsce,