* œświetlica

8 maja odbył się w naszej szkole finał Miejskiego Konkursu dla uczniów klas czwartych ,,MATEMATYCZNY SLALOM 2015".

W konkursie wzięły udział drużyny z sosnowieckich szkół: SP6, SP15, SP18, SP39 oraz SP45. Zadania matematyczne finału dotyczyły: "Zmieniającego się krajobrazu naszego miasta". Zadania sportowe były związane z dyscyplinami które można trenować w naszym mieście. Zawodnicy musieli zapisać cyframi rzymskimi daty związane z historią Sosnowca, wykonać działania łączne i połączyć ze sobą działania o takich samych wynikach. Jednakowym wynikom odpowiadały miejsca w Sosnowcu, które zmieniły się w ostatnich latach. W kolejnym zadaniu uczniowie otrzymali geometryczną wykreślankę i odczytali otrzymane ekologiczne hasła. Finaliści rozwiązywali również zadania logiczne i układali domino. Konkurencjami sportowymi były: slalom z kijami hokejowymi, odbijanie piłki siatkowej, piłka nożna z z balonami, wyścig w pudełkach i bieg z segregacją śmieci.

Wszyscy finaliści wykazali się wiedzą i sprawnością, uzyskali zbliżone wyniki.

I miejce zajęła SP Nr 18,
II miejsce - SP 39,
III - SP 15,
IV - SP 6,
V- SP 45
.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, zapraszamy za rok.

Zobacz zadanie 3:)