* orlik
- Rada Rodziców
 * warunki

Dzień bezpiecznego internetu

24 maja b.r. odbył się w naszej szkole finał XVI Miejskiego Konkursu dla uczniów klas czwartych "MATEMATYCZNY SLALOM".

W pierwszej części konkursu brało udział 14 sosnowieckich szkół podstawowych, do finału zakwalifikowały się: PSP5, SP19, SP21, SP39 oraz SP42.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali drużynowo zadania matematyczne oraz brali udział w konkurencjach sportowych. Drużynom towarzyszyła publiczność dopingująca do wspaniałych wyników. Zawodnicy musieli przejść przez labirynt, wykonując działania łączne, rozwiązać liczbową łamigłówkę, rozwiązać serię zadań, ułożyć tangramy oraz rozwiązać zagadki z zapałkami. Konkurencjami sportowymi były: slalom z kijami hokejowymi, chodzenie po "stopkach", zadanie z rakietkiami do tenisa i ping-pongami, rzut woreczkiem do kosza.

Wszyscy finaliści wykazali się wiedzą i sprawnością. Konkurs wzbudził wiele emocji. Odbył sie również konkurs z nagrodami dla publiczności.
Po zaciętej sportowej rywalizacji

I miejce zajęła SP Nr 39,
II miejsce - PSP 5,
III - SP 42,
IV - SP 21,
V- SP 19
.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, zapraszamy za rok.

Zobacz zadanie 4:)

Po finale konkursu miejskiego odbyła się szkolna edycja "Matematycznego slalomu". Wzięli w niej udział uczniowie naszych klas czwartych.

Po I etapie konkursu, każda z klas czwartych wyłoniła trzyosobową drużynę do finału. Pozostali czwartoklasiści stanowili publiczność. Rewelacyjnie przygotowała swojej drużynie doping klasa IV b.

A oto wyniki szkolnej rywalizacji:

I miejsce - klasa IV B
II miejsce - klasa IV A
III miejsce - klasa IV C.