* orlik
 * opieka medyczna
- Rada Rodziców
 * warunki

- uroczystości i wydarzenia szkolne

Dzień bezpiecznego internetu

Nasza przychodnia

17 maja b.r. odbył się w naszej szkole finał
XVII Miejskiego Konkursu dla uczniów klas czwartych "MATEMATYCZNY SLALOM"

W pierwszej części konkursu brało udział 13 sosnowieckich szkół podstawowych, do finału zakwalifikowały się: PSP5, SP9, SP16, SP33 oraz SP42.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali drużynowo zadania matematyczne oraz brali udział w konkurencjach sportowych. Drużynom towarzyszyła publiczność dopingująca do wspaniałych wyników. Zawodnicy musieli ułożyć ułamkowe domino, zbudować figurę o zadanym obwodzie, odpowiedzieć na serię pytań, rozwiązać krzyżówkę oraz przejść przez labirynt. Konkurencjami sportowymi były: skoki na skakance, slalom z balonami, zadanie z rakietkiami do tenisa i ping-pongami, "sadzenie ziemniaków" oraz rzut woreczkiem do kosza.

Wszyscy finaliści wykazali się wiedzą i sprawnością. Konkurs wzbudził wiele emocji. Odbył sie również konkurs z nagrodami dla publiczności.
Po zaciętej sportowej rywalizacji

I miejce zajęła SP nr 9,
II miejsce - SP nr 42,
III miejsce - SP nr 16,
IV miejsce - SP nr 33,
V miejsce - PSP nr 5
.

Finaliści zostali nagrodzeni dyplomami, medalami i drobnymi nagrodami. Sponsorem konkursu był Wydział Edukacji UM w Sosnowcu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, zapraszamy za rok.

Po finale konkursu miejskiego odbyła się szkolna edycja "Matematycznego slalomu". Wzięli w niej udział uczniowie naszych klas czwartych oraz piątych.

Nasze drużyny swietnie poradziły sobie zarówno z konkurencjami sportowymi, jak i z zadaniami matematycznymi. Zdecydowanie wygrały klasy VB i VA, różnice punktowe pomiędzy pozostałymi drużynami to 2 punkty po ośmiu konkurencjach. Zawodom towarzyszył gorący doping całych klas.

A oto wyniki szkolnej rywalizacji:

I miejsce - klasa V B
II miejsce - klasa V A
III miejsce - klasa IV a.
IV miejsce - klasa IV b.
V miejsce - klasa V c.