* orlik
 * warunki

Dzień bezpiecznego internetu

Muzeum Ślaskie zachwyca.

Uczniowie klas piątych zwiedzali Muzeum Ślaskie w Katowicach w jego nowej, nowoczesnej siedzibie. Nowy kompleks budynków, znajdujący się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice, wraz z innymi powstającymi instytucjami tworzy Strefę Kultury - nowe centrum życia kulturalnego miasta.

Uczniów zachwyciła interaktywna ekspozycja historii Górnego Ślaska od XVII w. do czasów obecnych. Najtrudniejszy czas dla Ślazaków, to oderwanie tych terenów od Polski. Niemiecki Górny Ślask nigdy się nie poddawał, a mieszkający tu Polacy walczyli o powrót tych ziem do Macierzy.

Uczniowie wzięli udział w lekcji pt.: "Tajemnice map" zorganizowanej w centrum edukacyjnym Muzeum. Wykład dotyczył zagadnień: Czym są mapy? W jakim celu i jak je tworzono?
Poznanie map z różnych epok było odpowiedzią na pytania. Uczniowie wcielili się w rolę podróżników z dawnych czasów i tworzyli własne mapy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wizyty w Muzeum.