*œświetlica

17 listopada 2011 r. klasy III A i III B odbyły wycieczkę do Żor i wzięły udział w lekcji regionalizmu na żywo, zorganizowanej przez Żorskie Centrum Regionalne.

W czasie zajęć pt. "Od paprotki do wegielka" uczniowie poznali zagadnienia związane z powstaniem, wydobyciem i zastosowaniem węgla.

Dzieci dowiedziały się o trudnej pracy górników oraz o wykorzystaniu węgla do wytwarzania ciepła, prądu i wielu innych potrzebnych do życia produktów.

Wrażenie zrobiło na wszystkich spotkanie ze Skarbnikiem - opiekunem górników.

Podczas zajęć śpiewano śląskie piosenki, a w czasie przerwy degustowano chleb ze smalcem.

Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne, które zabrały ze sobą do domu.