* orlik
 * opieka medyczna
- Rada Rodziców
 * warunki

- uroczystości i wydarzenia szkolne

Dzień bezpiecznego internetu

Nasza przychodnia

W ramach dni otwartych oraz promocji szkoły podstawowej 2.03.2017 roku odbyła się "Olimpiada Sportowa Przedszkolaka".

Do rywalizacji sportowej zostały zaproszone dwie grupy -"Słoneczka" i "Rybki" z przedszkola nr 40 oraz grupa "Sówki" z przedszkola nr 53, które w tym roku szkolnym opuszczą mury swoich placówek i podejmą trudy nauki w klasach pierwszych Edukacji Wczesnoszkolnej naszej szkoły. Zawody odbyły się w formie wyścigów rzędów a uczestnicy rywalizowali w konkurencjach zwinnościowych, szybkościowych, pokonując przeszkody i wykonując zadania przygotowane przez organizatorów wykorzystując do tego różne przybory typowe i nietypowe oraz przedmioty codziennego użytku. Zabawy było co niemiara, zwłaszcza że udział w niektórych konkurencjach brały wychowawczynie poszczególnych grup. Do udziału w zawodach zaprosiłem klasę I a naszej szkoły, której uczniowie również z pełnym zaangażowaniem brali udział w rywalizacji, zwłaszcza że jest to klasa równolatków z rywalizującymi grupami przedszkolnymi. Dzieci z pełnym zaangażowaniem brały udział w każdej konkurencji. Pomimo zmęczenia uśmiechy nie schodziły w buź uczestników i opiekunów grup.

Było mnóstwo dobrej zabawy ale wszystko co miłe szybko się kończy i trzeba było podsumować zawody. Pierwsze miejsce zajęły SŁONECZKA, drugie grupa RYBKI a trzecie SÓWKI. Wszyscy uczestnicy Olimpiady zostali udekorowani pamiątkowymi medalami, które wręczyła im dyrektor naszej szkoły: mgr Anna Ułanowska. Klasa I a również dostała dyplom, medale i podziękowania za udział w zawodach.

Cóż warte byłyby zawody bez udziału wolontariuszy, a w tym przypadku wolontariuszek. Za pomoc, opiekę nad grupami, przygotowanie konkurencji, prawidłowy pokaz, uśmiech i życzliwość wobec młodych uczestników dziękuję moim uczennicom z klasy V b. Od lewej: Nina Laskowska, Natalia Nowak, Oliwia Suwalska, Maja Fedyniak, Alicja Wójcik.

Tomasz Łyczek